O nas

sportowi pasjonaci w grupie lellek

Poznajcie Mariolę i jej biegową pasję.

Ewa Socha

30 maja, 2023 · 4 min czytania

Strona główna - O nas - Sportowi pasjonaci w Grupie LELLEK – Mariola

Biega po górach, portugalskich plażach i lokalnych ścieżkach

Wyzwanie sportowe w pięciu dyscypilnach

Mija właśnie drugi tydzień naszego wyzwania LELLEK – wyzwanie dla zdrowia. Rywalizacja odbywa się w pięciu dyscyplinach: bieganie, jazda na rowerze, pływanie, spacerowanie i workout/fitness. W grupie biegaczy mamy 22 osoby, w tym również Mariolę Olszewską, naszą HR Managner i zwyciężczynię poprzedniej edycji w kategorii bieganie. Mariola w zeszłym roku przebiegła 245,5 km. Jesteśmy ciekawi, jaki wynik osiągnie w tegorocznej edycji.

Biegowa pasja od dzieciństwa

Mariola polubiła aktywność fizyczną już jako dziecko. Na swoje pierwsze zawody biegowe pojechała jeszcze w szkole podstawowej.

„Zawsze lubiłam aktywnie spędzać czas, jeździć na rowerze, kopać przysłowiową piłkę, więc nie trzeba mnie było do tego namawiać – opowiada Mariola –  Zawody pokazały, że mam do biegania pewne predyspozycje, więc zaczęłam trenować i startować częściej. Z czasem przerodziło się to w treningi pod okiem trenera, regularne obozy sportowe, starty w większych i poważniejszych imprezach sportowych. Można by powiedzieć, że od tamtego czasu nieustannie biegam. Dziś jest to oczywiście bieganie rekreacyjne i amatorskie.”

Mariola stara się biegać regularnie. Obecnie są to zwykle cztery treningi w tygodniu. Zdarzało się jednak, że brakowało jej czasu nawet na jeden taki trening. Nie wspomina tych przerw dobrze i dlatego dba o systematyczność. Warto też zaznaczyć, że Mariola nie żyje samym bieganiem – lubi wyskoczyć na rower, siłownię czy squasha.

Wychowana w sportowych społecznościach

Mariola często wspomina, że lekkoatletyka ją wychowała. „Ten uparty rys, to jej zasługa😉- śmieje się – zaraz po domu rodzinnym, lekkoatletyka, była najważniejszym bodźcem w moim rozwoju, rozwoju nastolatki. Nauczyła mnie, jak wygrywać i przegrywać. Nauczyła dyscypliny i sumienności. Nauczyła podejmować decyzje i dokonywać wyborów, a późnej ponosić ich konsekwencje. Co ważne, trening zbudował też wokół mnie społeczność, która po 20 latach, wciąż jest razem. Spotykamy się na wspólnych treningach, jeździmy razem na obozy górskie. To niezwykle wartościowe.”

Mariola, kiedy ma tylko okazję, namawia nastolatków oraz ich rodziców do aktywności ruchowej, szczególnie w grupie.

„Wiem, dzięki własnemu doświadczeniu, jak dużo dobrego to wnosi. W psychologii mówimy, że nasz dobrostan osadzony jest na 3 płaszczyznach. Pierwsza, to ZDROWE CIAŁO. Druga to LUDZIE, którymi się otaczamy. Trzecia to MY SAMI, nasze poczucie wartości itp. Bieganie opiekuje się każdą z tych warstw w moim życiu. A w zasadzie to ja się nimi opiekuję, biegając. Polecam.”

Prosty sposób na „oczyszczenie” głowy

Na oczyszczanie głowy z nadmiaru trosk Mariola poleca wszystkim trucht grzbietem Karkonoszy z Karpacza do Szklarskiej. „Nie ma nic lepszego” – zapewnia, zachęcając do swojej dyscypliny. Sabina również wspominała o tym, jak aktywność fizyczna pomaga jej nabrać dystansu w przebodźcowanym świecie, pełnym kolorowych ekranów i innych rozpraszaczy.  Bardzo trafne jest również porównanie sportu do medytacji. „Biegniesz i po kilkunastu minutach orientujesz się, że jesteś dokładnie „tu i teraz”, kołowrotek myśli zatrzymał się.”

Mamy nadzieję, że historia biegowa Marioli będzie dla Was inspirująca, a ciepłe czerwcowe dni zaproszą Was do wyjścia z domu i ruchu w dowolnej formie.

#lellekwyzwaniedlazdrowia

Pokaż porównanie (1/3)

PORÓWNYWARKA JEST PEŁNA!

W porównywarce mogą znajdować się jednocześnie trzy samochody.

Wybierz samochód, który mamy zastąpić Audi Q7 45 TDI quattro.

OBSERWUJ SAMOCHÓD

Podaj swój e-mail żeby być na bieżąco ze statusem dostępności tego samochodu oraz zmianą ceny.

UDOSTĘPNIANIE

Wybierz gdzie chcesz udostępnić ofertę.

OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Państwa danych osobowych oraz o przysługujących Państwu prawach z tym związanych.

1. Współadministratorami danych osobowych są:

1. LELLEK sp. z o.o. ul. Opolska 2c 45-960 Opole,
2. LELLEK Gliwice sp. z o.o. ul. Portowa 2 44-100 Gliwice,
3. LELLEK Koźle sp. z o.o. ul. B. Chrobrego 25 47-200 Kędzierzyn- Koźle,
4. LELLEK Katowice sp. z o.o. Oddział w Katowicach ul. T. Kościuszki 328 40-608 Katowice,
5. 3L.PL. z o.o. ul. Opolska 2c 45-960 Opole.

1. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@lellek.com.pl

2. Numer telefonu – Biuro Obsługi Klienta: 801 535 535.

3. Państwa dane osobowe przetwarzane będą w celu:

1. podniesienia bezpieczeństwa i rzetelności obsługi klienta,

2. przygotowania oferty;

3. weryfikacji możliwości zawarcia umowy,

4. realizacji usług,

5. obsługi zgłoszeń i udzielania odpowiedzi na zgłoszenia.

1. Odbiorcami Państwa danych osobowych będą:

1. wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa,

2. osoby upoważnione przez Administratora do przetwarzania danych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych,

3. podmioty, którym Administrator zleca wykonanie czynności, z którymi wiąże się konieczność przetwarzania danych (podmioty przetwarzające).

1. Państwa dane będą przechowywane przez Administratora przez okres nie dłuższy niż wymagają tego przepisy prawa lub do czasu cofnięcia wcześniej udzielonej przez Państwa zgody.

2. Posiadają Państwo prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo sprzeciwu, żądania zaprzestania przetwarzania i przenoszenia danych, jak również prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem

3. Mają Państwo prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (PUODO) w uzasadnionych przypadkach stwierdzenia przetwarzania Państwa danych niezgodnego z prawem.

4. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże Ich brak uniemożliwi realizację powyższych celów oraz kontakt z Państwem.

5. Dane udostępnione przez Państwa nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany i nie będą podlegały profilowaniu.

6. Administrator nie przekazuje danych osobowych do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej.

Cześć,w czym mogę Ci pomóc?