Nasza historia

Jesteśmy dumnym dealerem marek
Porsche, Audi, Volkswagen, ŠKODA, SEAT
i CUPRA w 7 miastach w Polsce. Wiemy jak
najlepiej zadbać o potrzeby Twojego
samochodu, a Tobie zapewnić
ekscytujące doświadczenia jazdy
najnowszymi modelami.

Więcej o nas

NASZE WARTOŚCI

PARTNERSTWO

JAKOŚĆ

ROZWÓJ

ODPOWIEDZIALNOŚĆ

Strona główna - Nasza historia

GRUPA LELLEK

Sprzedaż i serwis samochodów to nasza główna misja, ale nie jedyna. Wyznaczamy ambitne cele, poszukujemy najlepszych opcji i niebanalnych rozwiązań.

Siła marki LELLEK tkwi w przywiązaniu do tradycji rodzinnych i etosu pracy.
Rodzina była i jest nieodzownym budulcem jej sukcesu. To wartość, która zobowiązuje.

Przekonaj się, dlaczego tak wiele osób każdego dnia powierza nam realizację swoich marzeń, polega na nas, staje się naszymi partnerami w biznesie i wieloletnimi przyjaciółmi.

Dołącz do nich.

Od wozu kowalskiego pod koniec XIX wieku do jednego z największych i znanych dealerów samochodowych w Polsce. Historia Grupy LELLEK to ponad 120 letnia tradycja, pasja do motoryzacji, siła rodziny i etos pracy.

NASZA HISTORIA

Kuźnia 1901

Kuźnia

Nawet najdalszą podróż zaczyna się od pierwszego kroku. W małej miejscowości Niewodniki pod Opolem, Grzegorz Lellek prowadzi kuźnię i warsztat ślusarski. Rozpoczyna się rodzinna motoryzacyjna tradycja, która trwa już ponad 120 lat. Grzegorz zaszczepia pasję i dryg do motoryzacji w swoim synu Konradzie.
Warsztat samochodowy w Żelaznej 1967

Reinhold Lellek prowadzi warsztat w Żelaznej

Reinhold Lellek, syn Konrada, prowadzi warsztat samochodowy w Żelaznej pod Opolem. Specjalizuje się w naprawie samochodów marki Volkswagen i Audi. Szkolenia specjalizacyjne odbywa w Wolfsburgu, kolebce marki Volkswagen w Niemczech.
Rodzina Lellek 1969

Synowie Krystian i Andrzej

Reinhold Lellek wraz ze swoją żoną Małgorzatą tworzą szczęśliwą rodzinę, wychowując synów Krystiana i Andrzeja. Wyjątkowa fachowość i solidność usług sprawia, że zakład i jego właściciel stają się sławni w całej okolicy, a mieszkańcy chcą naprawiać tutaj swoje pojazdy. Do Reinholda przyjeżdżają Klienci z Niemiec i innych krajów Europy Zachodniej.
1993

Zmiana pokolenia

Rozpoczynamy nowy etap działania rodzinnej firmy LELLEK. Krystian i Andrzej bazując na wieloletniej tradycji rodziny i wyrobionej marce, rozpoczynają rozmowy z przedstawicielami koncernu Volkswagen, stając się wkrótce jednym z największych sprzedawców tej marki w Polsce. Po śmierci Reinholda zakład z Żelaznej zostaje przeniesiony do Sławic, a pracownicy rozpoczną przygodę z ASO.

Pierwsza autoryzacja

Krystian i Andrzej Lellek, synowie Reinholda, otwierają swój pierwszy Autoryzowany Salon i Serwis Volkswagen i Audi w Sławicach. Taki salon jest w tym czasie (lata 90.) wyjątkowym miejscem na mapie Opolszczyzny, a nowy samochód jest często nieosiągalnym marzeniem wielu Polaków. Prawnukowie seniora rodu, który motoryzacyjną podróż rozpoczął od wozu kowalskiego, sprzedają swój pierwszy samochód - biały, trzydrzwiowy Volkswagen Golf. Samochód ten już zawsze pozostanie w ich wspomnieniach.

ŠKODA w Opolu

Do salonów i serwisów Audi i Volkswagena dołącza kolejna marka - czeska ŠKODA.

Na JAKOŚĆ stawiamy od początku

O jakości naszej pracy świadczą liczne dowody uznania ze strony dużej liczby zadowolonych Klientów oraz ze strony koncernu Volkswagen. Firma LELLEK otrzymała miedzy innymi nagrody dla Najlepszego Dealera Audi w roku 1996, firmy najlepiej sprzedającej samochody koncernu Volkswagen w Polsce w latach 1995, 1996, 1997.
1998

Znowu najlepsi w Polsce

Nasza stacja serwisowa zostaje uznana za najlepszą stację serwisową koncernu Volkswagen w Polsce oraz zostajemy wyróżnieni tytułem najbardziej prestiżowej stacji dealerskiej ŠKODY. To wielki sukces!
2005

ŠKODA w Gliwicach

Symbolicznie podbijamy Aglomerację Śląską. Salon ŠKODA w Gliwicach staje się częścią rodziny. Czeska marką rozpoczynamy budowę centrum motoryzacyjnego przy późniejszej drodze DTŚ.
2011

Trzyktrotne podium

W latach 2005, 2006, 2011 zajmujemy czołowe miejsca (TOP3) w teście tygodnika "AutoŚwiat" jako najlepszy salon samochodowy w Polsce.
Audi Katowice 2019

Audi Katowice dołącza do Grupy LELLEK

W lutym 2019 przejmujemy salon i pracowników Audi Katowice. To już trzecia nasza autoryzacja marki premium z Ingolstadt. Zarząd podejmuje decyzję o rozbudowie obiektu, plan ma zostać zrealizowany w 2022 roku.
Tarnowskie Góry 2021

Rodzina LELLEK się powiększa

Do salonów i serwisów Grupy LELLEK dołącza nowa lokalizacja - Tarnowskie Góry. Przejmujemy autoryzację ŠKODA i Volkswagen Samochody Osobowe (tylko serwis). Poza ww. działami, w nowej lokalizacji do dyspozycji Klientów pozostaje Dział samochodów używanych, Dział części i akcesoriów, Dział ubezpieczeń oraz Dział blacharsko-lakierniczy.
2022

9 miejsce w Polsce

Grupa LELLEK po raz kolejny plasuje się w czołówce Polskich dealerów pod względem samochodów nowych. Mimo trudnego czasu z niedoborem samochodów, dajemy radę!

PARTNERZY

Grupa LELLEK od lat współpracuje ze światowymi markami.

Pokaż porównanie (1/3)

PORÓWNYWARKA JEST PEŁNA!

W porównywarce mogą znajdować się jednocześnie trzy samochody.

Wybierz samochód, który mamy zastąpić Audi Q7 45 TDI quattro.

UDOSTĘPNIANIE

Wybierz gdzie chcesz udostępnić ofertę.

OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Państwa danych osobowych oraz o przysługujących Państwu prawach z tym związanych.

1. Współadministratorami danych osobowych są:

1. LELLEK sp. z o.o. ul. Opolska 2c 45-960 Opole,
2. LELLEK Gliwice sp. z o.o. ul. Portowa 2 44-100 Gliwice,
3. LELLEK Koźle sp. z o.o. ul. B. Chrobrego 25 47-200 Kędzierzyn- Koźle,
4. LELLEK Katowice sp. z o.o. Oddział w Katowicach ul. T. Kościuszki 328 40-608 Katowice,
5. 3L.PL. z o.o. ul. Opolska 2c 45-960 Opole.

1. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@lellek.com.pl

2. Numer telefonu – Biuro Obsługi Klienta: 801 535 535.

3. Państwa dane osobowe przetwarzane będą w celu:

1. podniesienia bezpieczeństwa i rzetelności obsługi klienta,

2. przygotowania oferty;

3. weryfikacji możliwości zawarcia umowy,

4. realizacji usług,

5. obsługi zgłoszeń i udzielania odpowiedzi na zgłoszenia.

1. Odbiorcami Państwa danych osobowych będą:

1. wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa,

2. osoby upoważnione przez Administratora do przetwarzania danych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych,

3. podmioty, którym Administrator zleca wykonanie czynności, z którymi wiąże się konieczność przetwarzania danych (podmioty przetwarzające).

1. Państwa dane będą przechowywane przez Administratora przez okres nie dłuższy niż wymagają tego przepisy prawa lub do czasu cofnięcia wcześniej udzielonej przez Państwa zgody.

2. Posiadają Państwo prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo sprzeciwu, żądania zaprzestania przetwarzania i przenoszenia danych, jak również prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem

3. Mają Państwo prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (PUODO) w uzasadnionych przypadkach stwierdzenia przetwarzania Państwa danych niezgodnego z prawem.

4. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże Ich brak uniemożliwi realizację powyższych celów oraz kontakt z Państwem.

5. Dane udostępnione przez Państwa nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany i nie będą podlegały profilowaniu.

6. Administrator nie przekazuje danych osobowych do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej.

Cześć,w czym mogę Ci pomóc?