Newsy

Jak skutecznie odmrażać szyby?

Banalna czynność - wiele rozwiązań.

Dominika Jach

16 stycznia, 2024 · 2 min czytania

Strona główna - Newsy - Jak skutecznie odmrażać szyby?

Jak najlepiej poradzić sobie z urokami zimy? Poznaj kilka sposobów na zamarznięte szyby w samochodzie.

Zima w tym roku daje nam o sobie znać. Za nami ekstremalnie niskie temperatury, aktualnie cieszymy się obfitymi opadami śniegu – a dopiero mamy styczeń! Musimy dbać o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego. Odpowiednio przygotowany samochód do jazdy jest bardzo ważny. Przypominamy, że za poruszanie się nieodśnieżonym samochodem grożą kierowcom mandaty oraz punkty karne. Przed nami jeszcze 64 dni do wiosny więc musimy ułatwić sobie życie i odpowiedzieć na pytanie – jak radzić sobie z zamrożonymi szybami?

Volkswagen zima

Najłatwiejsza odpowiedź na powyższe pytanie i najlepsze rozwiązanie na unikanie szronu na szybach – parkowanie samochodu w ciepłym garażu. Niestety nie każdy ma taką możliwość więc warto poznać parę tajników na szybkie odmrażanie szyb.

Najpopularniejsza metoda – skrobaczka do szyb. Jeśli zdecydujemy się na taką formę odmrażania szyb pamiętaj o ciepłych rękawiczkach i czapce! Przypominamy, że do odszraniana szyb należy używać wyłącznie przeznaczonych do tego przedmiotów. Dodatkowo warto zwrócić uwagę czy na powierzchni szyby nie znajdują się zanieczyszczenia, które mogą spowodować uszkodzenia podczas skrobania szyby samochodu.

Szybka metoda – odmrażacz do szyb. Warto zaopatrzyć się w specjalny płyn przeznaczony do odmrażania szyb samochodowych. Należy pamiętać aby produkt stosować zgodnie z zaleceniami producenta. Polecamy zakup płynu do odmrażania szyb w Dziale Części i Akcesoriów LELLEK Gliwice.

Warto również podczas uruchomienia silnika skierować nawiew ciepłego powietrza w kierunku zamrożonej szyby. Należy pamiętać, że różnica temperatur może spowodować uszkodzenia więc należy odpowiednio zoptymalizować temperaturę nawiewu do panujących warunków atmosferycznych.

Brak wyników spełniających kryteria filtrowania.

Pokaż porównanie (1/3)

PORÓWNYWARKA JEST PEŁNA!

W porównywarce mogą znajdować się jednocześnie trzy samochody.

Wybierz samochód, który mamy zastąpić Audi Q7 45 TDI quattro.

OBSERWUJ SAMOCHÓD

Podaj swój e-mail żeby być na bieżąco ze statusem dostępności tego samochodu oraz zmianą ceny.

UDOSTĘPNIANIE

Wybierz gdzie chcesz udostępnić ofertę.

OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Państwa danych osobowych oraz o przysługujących Państwu prawach z tym związanych.

1. Współadministratorami danych osobowych są:

1. LELLEK sp. z o.o. ul. Opolska 2c 45-960 Opole,
2. LELLEK Gliwice sp. z o.o. ul. Portowa 2 44-100 Gliwice,
3. LELLEK Koźle sp. z o.o. ul. B. Chrobrego 25 47-200 Kędzierzyn- Koźle,
4. LELLEK Katowice sp. z o.o. Oddział w Katowicach ul. T. Kościuszki 328 40-608 Katowice,
5. 3L.PL. z o.o. ul. Opolska 2c 45-960 Opole.

1. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@lellek.com.pl

2. Numer telefonu – Biuro Obsługi Klienta: 801 535 535.

3. Państwa dane osobowe przetwarzane będą w celu:

1. podniesienia bezpieczeństwa i rzetelności obsługi klienta,

2. przygotowania oferty;

3. weryfikacji możliwości zawarcia umowy,

4. realizacji usług,

5. obsługi zgłoszeń i udzielania odpowiedzi na zgłoszenia.

1. Odbiorcami Państwa danych osobowych będą:

1. wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa,

2. osoby upoważnione przez Administratora do przetwarzania danych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych,

3. podmioty, którym Administrator zleca wykonanie czynności, z którymi wiąże się konieczność przetwarzania danych (podmioty przetwarzające).

1. Państwa dane będą przechowywane przez Administratora przez okres nie dłuższy niż wymagają tego przepisy prawa lub do czasu cofnięcia wcześniej udzielonej przez Państwa zgody.

2. Posiadają Państwo prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo sprzeciwu, żądania zaprzestania przetwarzania i przenoszenia danych, jak również prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem

3. Mają Państwo prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (PUODO) w uzasadnionych przypadkach stwierdzenia przetwarzania Państwa danych niezgodnego z prawem.

4. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże Ich brak uniemożliwi realizację powyższych celów oraz kontakt z Państwem.

5. Dane udostępnione przez Państwa nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany i nie będą podlegały profilowaniu.

6. Administrator nie przekazuje danych osobowych do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej.

Cześć,w czym mogę Ci pomóc?