Strona główna - Newsy - Jak jeździć zimą? Najważniejsze zasady.

Nie daj się zaskoczyć zimie.

Jest to szczególny czas w roku, w którym konieczna jest duża ostrożność oraz spokój na drodze.
Poniżej znajdziesz kilka porad, jak jeździć zimą.

Oprócz tego dowiesz się, w jaki sposób przygotować samochód do zimy oraz jakie akcesoria warto mieć przy sobie w samochodzie.
Zima może zaskoczyć drogowców, ale nigdy Ciebie!

CUPRA Lellek Gliwice

OPONY
  • Odpowiednie opony zimowe zwiększają bezpieczeństwo na drodze. Dobrze dobrane ogumienie  Zwiększa stabilność i zapewnia maksymalną przyczepność. Jest to możliwe dzięki połączeniu odpowiedniego materiału i bieżnika. Opony to jednak nie wszystko, pamiętaj też o dopasowaniu stylu jazdy do warunków jakie spotkają Cię na drodze.
  • Jeśli nie jesteś pewna / pewny w jakim stanie są Twoje opony? Nie wstydź się tego.  To Twoje bezpieczeństwo. Umów się na diagnostykę w serwisie przed zimowymi podróżami.
  • Na samej oponie znajdziesz informacje o dacie produkcji. To bardzo ważna informacja. Obecnie uznaje się, że opona może tracić swoje właściwości po 4 latach.

CUPRA Lellek Gliwice

AKCESORIA, czyli co warto mieć w aucie zimą.
  • Skrobaczka i zmiotka
  • Płyn do odmrażania / spray do odmrażania zamków.
  • kable rozruchowe.
  • łańcuchy, jeśli wybieramy się w górzyste tereny.
  • gumowe dywaniki w środku auta – łatwiej wysuszyć i pozbyć się wilgoci ze środka samochodu.

CUPRA Lellek Gliwice

Styl jazdy odpowiedni do warunków:

Zasada nr 1: Jedź płynnie

Przede wszystkim unikaj gwałtownych ruchów kierownicą. Kluczem do bezpiecznej jazdy po śniegu jest ostrożne sterowanie kierownicą, pedałem gazu oraz hamulca. Czemu? Gwałtowne ruchy za pomocą elementów sterujących mogą doprowadzić do utraty przyczepności.

Zasada nr 2: Przewiduj

 Zasada ograniczonego zaufania. Kojarzycie? W zimie sprawdza się doskonale, przede wszystkim w momencie kiedy mamy trudne warunki na drodze, a do tego ciemność ogranicza widoczność. Im więcej śniegu na drodze, im bardziej ślisko, tym bardziej powinieneś skupić się na tym, co dalej, przewidywać ruch innych uczestników czy pieszych. Tak, staraj się myśleć za nich. Bądź krok przed nimi.

Zasada nr 3: Nie panikuj!

Nie raz i nie dwa znajdziesz się w sytuacji, kiedy Twoje auto będzie próbowało „podążać własną drogą”.  Poślizgi, nawet duże, można opanować i w krótkim czasie przywrócić pełną kontrolę nad samochodem. Przede wszystkim nie panikuj i nie wciskaj gwałtownie hamulców.

Jeśli przyczepność stracą przednie koła, samochód skręca po szerszym łuku, ujmij gaz. Wówczas przednie opony powinny odzyskać przyczepność. W przypadku poślizgu tylnego koła, gdy auto zaczyna się obracać, szybko obróć kierownicę w tym samym kierunku, w którym ślizga się tył i dodatkowo ujmij gazu. Bez względu na rodzaj poślizgu, którego doświadczasz, upewnij się, że masz ustawione koła w kierunku, w którym chcesz jechać. Staraj się nie używać hamulców.

Zasada nr 4: Powoli ruszaj z miejsca

Jeśli znajdziesz się w miejscu, gdzie ilość śniegu jest spora – ruszaj z delikatną ilością gazu. Większa ilość dodawanego gazu spowoduje tylko „zakopywanie się” samochodu. Czasami warto na kilka razy – nawet metodą przód i tył – delikatnie próbować wyjechać z największych zasp. A jeśli pojawia się lód – warto podłożyć pod koła gumowe dywaniki z samochodu, aby złapać przyczepność w najbardziej skutych lodem miejscach.

Pokaż porównanie (1/3)

PORÓWNYWARKA JEST PEŁNA!

W porównywarce mogą znajdować się jednocześnie trzy samochody.

Wybierz samochód, który mamy zastąpić Audi Q7 45 TDI quattro.

OBSERWUJ SAMOCHÓD

Podaj swój e-mail żeby być na bieżąco ze statusem dostępności tego samochodu oraz zmianą ceny.

UDOSTĘPNIANIE

Wybierz gdzie chcesz udostępnić ofertę.

OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Państwa danych osobowych oraz o przysługujących Państwu prawach z tym związanych.

1. Współadministratorami danych osobowych są:

1. LELLEK sp. z o.o. ul. Opolska 2c 45-960 Opole,
2. LELLEK Gliwice sp. z o.o. ul. Portowa 2 44-100 Gliwice,
3. LELLEK Koźle sp. z o.o. ul. B. Chrobrego 25 47-200 Kędzierzyn- Koźle,
4. LELLEK Katowice sp. z o.o. Oddział w Katowicach ul. T. Kościuszki 328 40-608 Katowice,
5. 3L.PL. z o.o. ul. Opolska 2c 45-960 Opole.

1. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@lellek.com.pl

2. Numer telefonu – Biuro Obsługi Klienta: 801 535 535.

3. Państwa dane osobowe przetwarzane będą w celu:

1. podniesienia bezpieczeństwa i rzetelności obsługi klienta,

2. przygotowania oferty;

3. weryfikacji możliwości zawarcia umowy,

4. realizacji usług,

5. obsługi zgłoszeń i udzielania odpowiedzi na zgłoszenia.

1. Odbiorcami Państwa danych osobowych będą:

1. wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa,

2. osoby upoważnione przez Administratora do przetwarzania danych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych,

3. podmioty, którym Administrator zleca wykonanie czynności, z którymi wiąże się konieczność przetwarzania danych (podmioty przetwarzające).

1. Państwa dane będą przechowywane przez Administratora przez okres nie dłuższy niż wymagają tego przepisy prawa lub do czasu cofnięcia wcześniej udzielonej przez Państwa zgody.

2. Posiadają Państwo prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo sprzeciwu, żądania zaprzestania przetwarzania i przenoszenia danych, jak również prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem

3. Mają Państwo prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (PUODO) w uzasadnionych przypadkach stwierdzenia przetwarzania Państwa danych niezgodnego z prawem.

4. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże Ich brak uniemożliwi realizację powyższych celów oraz kontakt z Państwem.

5. Dane udostępnione przez Państwa nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany i nie będą podlegały profilowaniu.

6. Administrator nie przekazuje danych osobowych do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej.

Cześć,w czym mogę Ci pomóc?