Newsy

Bezpieczne przewożenie dzieci w samochodzie

Co jest najważniejsze w wyborze fotelika samochodowego dla dziecka?

Błażej Jarząb

28 czerwca, 2022 · 2 min czytania

CZYTAJ WIĘCEJ
Strona główna - Newsy - Bezpieczne przewożenie dzieci w samochodzie

Zakup fotelika w dzisiejszych czasach może przyprawić młodych rodziców o zawrót głowy.

Wybór na rynku jest olbrzymi. Co jest najważniejsze w tym wyborze? Poniżej odpowiadamy na nurtujące pytania, które zadają sobie rodzice.

Nie słuchać rad osób, które nie są biegle w tym temacie. Szczególnie odrzucajmy od siebie legendy „Za moich czasów nie było fotelików i jakoś moje dzieci żyją”. 30 lat temu ilość samochodów na drogach była zupełnie inna, inna była świadomość i absolutnie nie jest to żaden argument.

Na całe szczęście żyjemy aktualnie w czasach w których mamy dostęp do wyspecjalizowanych sklepów, które zatrudniają wyszkolonych specjalistów i pomogą nam w doborze fotelika dla naszej pociechy. Najważniejsze w wyborze fotelika jest dobranie go zarówno do dziecka (czyli przyszłego pasażera) oraz do samochodu. Tylne fotele w samochodach mają rożny kształt, istotne jest aby fotelik został zamontowany precyzyjnie, pod odpowiednim kontem. Jest to gwarancja bezpieczeństwa naszego dziecka.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Warto przekonać się do przewożenia dzieci tyłem do 4 roku życia. Dla wielu osób wydaje się to wręcz niemożliwe ale jest to aktualnie najbezpieczniejsza forma podróżowania naszych najmłodszych. Dlaczego? Ciało dziecka jest tak zbudowane, że podczas wypadku siła oddziałowująca na nie jest ekstremalnie niebezpieczna. Dzięki przewożeniu dziecka tyłem dziecko zachowuje pozycję, która gwarantuje mu największe bezpieczeństwo jakie jesteśmy w stanie mu zapewnić.

Kolejna, bardzo ważna zasada to bezwzględne przewożenie dziecka w foteliku. Niezależnie od dystansu jaki mamy do pokonania. Nie pozwólmy aby bezmyślna piętnastominutowa przejażdżka zaważyła na życiu naszego największego skarbu.

Musimy stale pamiętać o najważniejszym.

Największym gwarantem bezpieczeństwa Kierowcy, pasażerów oraz innych uczestników ruchu drogowego jest zachowanie przez nas szczególnego bezpieczeństwa i zasada ograniczonego zaufania. Nic nie zastąpi nam na drodze zdrowego rozsądku.

Źródło: vw-press.pl

Pokaż porównanie (1/3)

PORÓWNYWARKA JEST PEŁNA!

W porównywarce mogą znajdować się jednocześnie trzy samochody.

Wybierz samochód, który mamy zastąpić Audi Q7 45 TDI quattro.

OBSERWUJ SAMOCHÓD

Podaj swój e-mail żeby być na bieżąco ze statusem dostępności tego samochodu oraz zmianą ceny.

UDOSTĘPNIANIE

Wybierz gdzie chcesz udostępnić ofertę.

OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Państwa danych osobowych oraz o przysługujących Państwu prawach z tym związanych.

1. Współadministratorami danych osobowych są:

1. LELLEK sp. z o.o. ul. Opolska 2c 45-960 Opole,
2. LELLEK Gliwice sp. z o.o. ul. Portowa 2 44-100 Gliwice,
3. LELLEK Koźle sp. z o.o. ul. B. Chrobrego 25 47-200 Kędzierzyn- Koźle,
4. LELLEK Katowice sp. z o.o. Oddział w Katowicach ul. T. Kościuszki 328 40-608 Katowice,
5. 3L.PL. z o.o. ul. Opolska 2c 45-960 Opole.

1. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@lellek.com.pl

2. Numer telefonu – Biuro Obsługi Klienta: 801 535 535.

3. Państwa dane osobowe przetwarzane będą w celu:

1. podniesienia bezpieczeństwa i rzetelności obsługi klienta,

2. przygotowania oferty;

3. weryfikacji możliwości zawarcia umowy,

4. realizacji usług,

5. obsługi zgłoszeń i udzielania odpowiedzi na zgłoszenia.

1. Odbiorcami Państwa danych osobowych będą:

1. wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa,

2. osoby upoważnione przez Administratora do przetwarzania danych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych,

3. podmioty, którym Administrator zleca wykonanie czynności, z którymi wiąże się konieczność przetwarzania danych (podmioty przetwarzające).

1. Państwa dane będą przechowywane przez Administratora przez okres nie dłuższy niż wymagają tego przepisy prawa lub do czasu cofnięcia wcześniej udzielonej przez Państwa zgody.

2. Posiadają Państwo prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo sprzeciwu, żądania zaprzestania przetwarzania i przenoszenia danych, jak również prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem

3. Mają Państwo prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (PUODO) w uzasadnionych przypadkach stwierdzenia przetwarzania Państwa danych niezgodnego z prawem.

4. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże Ich brak uniemożliwi realizację powyższych celów oraz kontakt z Państwem.

5. Dane udostępnione przez Państwa nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany i nie będą podlegały profilowaniu.

6. Administrator nie przekazuje danych osobowych do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej.

Cześć,w czym mogę Ci pomóc?