Newsy

Jak zadbać o klimatyzację w samochodzie?

28 czerwca, 2022 · 2 min czytania

Komfort oraz zdrowe podróżowanie to podstawa!

CZYTAJ WIĘCEJ
Strona główna - Newsy - Jak zadbać o klimatyzację w samochodzie?

Bardzo ważnym elementem wyposażenia samochodu jest klimatyzacja.

Często o niej zapominamy podczas sezonu zimowego ale wystarczą pierwsze cieplejsze, wiosenne dni i z upragnieniem chcemy korzystać z tej opcji w naszym samochodzie.

Zapoznaj się z poniższymi poradami i ciesz się świeżym, czystym powietrzem w kabinie swojego samochodu niezależnie od pory roku.

  • Z klimatyzacji najlepiej korzystać cały rok. Jeśli z powodów zdrowotnych nie jest to możliwe mimo wszystko warto uruchomić klimatyzację w samochodzie przynajmniej raz w tygodniu na około 15 minut.
  • Niska temperatura w samochodzie jest ważna dla naszego bezpieczeństwa. Gdy temperatura jest wysoka wpływa to na czas naszej reakcji. W ciepłym samochodzie, bez klimatyzacji zdecydowanie szybciej dopada nas zmęczenie.
  • Dzięki klimatyzacji nie parują nam szyby – pozbywamy się wilgoci i nieprzyjemnego zapachu, klimatyzacja wysusza powietrze w kabinie samochodu. Dzięki temu mamy lepszą widoczność i wpływa to również na nasze bezpieczeństwo oraz bezpieczeństwo pozostałych uczestników ruchu drogowego.
  • Aby efektywnie korzystać z klimatyzacji w miarę możliwości pozostawiajmy samochód w zacienionym miejscu. Jeśli nie mamy takiej możliwości należy pamiętać, że samochód nagrzewa się do bardzo wysokich temperatur. Przed rozpoczęciem podróży lub niezwłocznie na jej początku należy przewietrzyć kabinę samochodu.
  • Nie należy ustawiać klimatyzacji na temperaturę poniżej 22 stopni. Warto pilnować aby nawiew nie był skierowany bezpośrednio na nas. Najlepszą możliwością jest wstępne ustawienie nawiewu na nogi, dzięki temu ominiemy szok termiczny.
  • Sprawny układ klimatyzacji oczyszcza powietrze z pyłków, bakterii i wirusów. Niesprawna i nieserwisowana klimatyzacja może nasilać objawy alergiczne u pasażerów samochodu.

Źródło: VGP

Pokaż porównanie (1/3)

PORÓWNYWARKA JEST PEŁNA!

W porównywarce mogą znajdować się jednocześnie trzy samochody.

Wybierz samochód, który mamy zastąpić Audi Q7 45 TDI quattro.

UDOSTĘPNIANIE

Wybierz gdzie chcesz udostępnić ofertę.

Porozmawiamy
na żywo?