Newsy

Jak zadbać o klimatyzację w samochodzie?

Komfort oraz zdrowe podróżowanie to podstawa!

Błażej Jarząb

28 czerwca, 2022 · 2 min czytania

CZYTAJ WIĘCEJ
Strona główna - Newsy - Jak zadbać o klimatyzację w samochodzie?

Bardzo ważnym elementem wyposażenia samochodu jest klimatyzacja.

Często o niej zapominamy podczas sezonu zimowego ale wystarczą pierwsze cieplejsze, wiosenne dni i z upragnieniem chcemy korzystać z tej opcji w naszym samochodzie.

Zapoznaj się z poniższymi poradami i ciesz się świeżym, czystym powietrzem w kabinie swojego samochodu niezależnie od pory roku.

  • Z klimatyzacji najlepiej korzystać cały rok. Jeśli z powodów zdrowotnych nie jest to możliwe mimo wszystko warto uruchomić klimatyzację w samochodzie przynajmniej raz w tygodniu na około 15 minut.
  • Niska temperatura w samochodzie jest ważna dla naszego bezpieczeństwa. Gdy temperatura jest wysoka wpływa to na czas naszej reakcji. W ciepłym samochodzie, bez klimatyzacji zdecydowanie szybciej dopada nas zmęczenie.
  • Dzięki klimatyzacji nie parują nam szyby – pozbywamy się wilgoci i nieprzyjemnego zapachu, klimatyzacja wysusza powietrze w kabinie samochodu. Dzięki temu mamy lepszą widoczność i wpływa to również na nasze bezpieczeństwo oraz bezpieczeństwo pozostałych uczestników ruchu drogowego.
  • Aby efektywnie korzystać z klimatyzacji w miarę możliwości pozostawiajmy samochód w zacienionym miejscu. Jeśli nie mamy takiej możliwości należy pamiętać, że samochód nagrzewa się do bardzo wysokich temperatur. Przed rozpoczęciem podróży lub niezwłocznie na jej początku należy przewietrzyć kabinę samochodu.
  • Nie należy ustawiać klimatyzacji na temperaturę poniżej 22 stopni. Warto pilnować aby nawiew nie był skierowany bezpośrednio na nas. Najlepszą możliwością jest wstępne ustawienie nawiewu na nogi, dzięki temu ominiemy szok termiczny.
  • Sprawny układ klimatyzacji oczyszcza powietrze z pyłków, bakterii i wirusów. Niesprawna i nieserwisowana klimatyzacja może nasilać objawy alergiczne u pasażerów samochodu.

Źródło: VGP

Pokaż porównanie (1/3)

PORÓWNYWARKA JEST PEŁNA!

W porównywarce mogą znajdować się jednocześnie trzy samochody.

Wybierz samochód, który mamy zastąpić Audi Q7 45 TDI quattro.

OBSERWUJ SAMOCHÓD

Podaj swój e-mail żeby być na bieżąco ze statusem dostępności tego samochodu oraz zmianą ceny.

UDOSTĘPNIANIE

Wybierz gdzie chcesz udostępnić ofertę.

OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Państwa danych osobowych oraz o przysługujących Państwu prawach z tym związanych.

1. Współadministratorami danych osobowych są:

1. LELLEK sp. z o.o. ul. Opolska 2c 45-960 Opole,
2. LELLEK Gliwice sp. z o.o. ul. Portowa 2 44-100 Gliwice,
3. LELLEK Koźle sp. z o.o. ul. B. Chrobrego 25 47-200 Kędzierzyn- Koźle,
4. LELLEK Katowice sp. z o.o. Oddział w Katowicach ul. T. Kościuszki 328 40-608 Katowice,
5. 3L.PL. z o.o. ul. Opolska 2c 45-960 Opole.

1. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@lellek.com.pl

2. Numer telefonu – Biuro Obsługi Klienta: 801 535 535.

3. Państwa dane osobowe przetwarzane będą w celu:

1. podniesienia bezpieczeństwa i rzetelności obsługi klienta,

2. przygotowania oferty;

3. weryfikacji możliwości zawarcia umowy,

4. realizacji usług,

5. obsługi zgłoszeń i udzielania odpowiedzi na zgłoszenia.

1. Odbiorcami Państwa danych osobowych będą:

1. wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa,

2. osoby upoważnione przez Administratora do przetwarzania danych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych,

3. podmioty, którym Administrator zleca wykonanie czynności, z którymi wiąże się konieczność przetwarzania danych (podmioty przetwarzające).

1. Państwa dane będą przechowywane przez Administratora przez okres nie dłuższy niż wymagają tego przepisy prawa lub do czasu cofnięcia wcześniej udzielonej przez Państwa zgody.

2. Posiadają Państwo prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo sprzeciwu, żądania zaprzestania przetwarzania i przenoszenia danych, jak również prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem

3. Mają Państwo prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (PUODO) w uzasadnionych przypadkach stwierdzenia przetwarzania Państwa danych niezgodnego z prawem.

4. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże Ich brak uniemożliwi realizację powyższych celów oraz kontakt z Państwem.

5. Dane udostępnione przez Państwa nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany i nie będą podlegały profilowaniu.

6. Administrator nie przekazuje danych osobowych do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej.

Cześć,w czym mogę Ci pomóc?