Newsy

Misrzowskie wydanie w Škoda LELLEK OPOLE

Mateusz Rojowski opowiada o swojej pasji i nowej Škodzie Karoq.

Małgorzata Bzdak

20 września, 2023 · 7 min czytania

Strona główna - Newsy - Mistrzowskie wydanie Škody Karoq w LELLEK Opole

Wicemistrz świata w Taekwon-do odebrał swoją nową Škodę

Wybór był oczywisty - czarna Škoda Karoq w wersji sportline.

W 2019 roku został wicemistrzem świata w Taekwon-do. Celem prowadzonej przez niego działalności jest budowanie sportowego ducha wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Propaguje zdrowy tryb życia, prowadząc kilka klubów sportowych na terenie opolszczyzny. Można go spotkać w parku przy opolskim zoo, na wałach wzdłuż Odry, w siłowni Fit Me na porannym treningu, a dziś – spotykamy się z nim w salonie Skoda LELLEK Opole.

Mateusz Rojowski od urodzenia związany jest z województwem opolskim. Jego życie „kręci się” wokół Taekwon-do. Aktualnie prowadzi zajęcia sportowe w szkole podstawowej, w szkole średniej, oraz na Politechnice Opolskiej. Wraz z małżonką prowadzi kluby sportowe (w tym sezonie powstaną dwa nowe: w Kluczborku i Wołczynie).

Na szczęście udało mu się znaleźć chwilę, by porozmawiać o niedawno odebranym samochodzie…

 

Wybrałeś wyjątkowy samochód: Škoda Karoq Sportline (świetnie wyposażona!) – dlaczego stanęło właśnie na tym aucie?

Już dawno rozglądałem się za nowym samochodem. Brałem pod uwagę kilka marek z segmentu porównywalnego do Škody, aczkolwiek od wielu lat wiedziałem, że Škoda tworzy porządne samochody w przystępnych cenach. Jak zjawiłem się w waszym salonie po raz pierwszy, to przemówiło do mnie wykończenie samochodów na ekspozycji. Od początku wiedziałem, że chcę SUV-a. Zastanawiałem się pomiędzy Škodą Kodiaq i jego mniejszą wersją i w efekcie padło na najlepszy możliwy wybór, czyli Škodę Karoq w wersji sportowej. Jest dla mnie wystarczający pod względem gabarytów i tajmingu na drodze, a przy tym jest przystępny rozmiarowo dla mojej małżonki, która jest młodym kierowcą.

Wcześniej byłem właścicielem samochodów jedynie marki BMW, aczkolwiek w pracy miałem styczność z samochodami marki Škoda i to też miało pewien wpływ na mój ostateczny wybór.

Miałeś dotąd styczność z salonami grupy LELLEK? Jeśli tak, to jakie to były doświadczenia?

Wcześniej nie miałem bezpośredniej styczności z Waszą grupą, aczkolwiek od wielu, wielu lat wiedziałem, gdzie mieści się Wasz salon i co proponujecie w swojej ofercie. Zrządzeniem losu spotkałem Pana Artura Gogoloka – dyrektora salonu, który potraktował mnie bardzo profesjonalnie. Podczas luźnej wizyty w waszym salonie odpowiedział na pytania dotyczące modeli, które mnie interesowały. W tym samym dniu, pomimo iż nie miałem tego w planach, zabrał mnie na jazdę próbną Škoda Karoq i Kodiaq. To zdecydowało. Tydzień później zamówiliśmy Škodę Karoq w opolskim salonie LELLEK.

Na chwilę zapomnijmy o motoryzacji. SPORT! To Twoja pasja. Ilu młodych ludzi udało Ci się wyszkolić?

Trudno jest mi odpowiedzieć na to pytanie. Stale do naszego klubu uczęszcza przeszło 200 adeptów. Na zeszłorocznych Mistrzostwach Polski Taekwon-do wystartowało z naszego klubu aż 116 zawodników. To był rekord na skalę całej Polski. W trakcie mojej kariery trenerskiej do klubu zawitało już blisko 1000 osób. Byli wśród nich utalentowani zawodnicy, niektórzy z nich sięgnęli bowiem po najwyższe laury, czyli medale Mistrzostw Świata. Aktualnie przygotowujemy się do Mistrzostw Europy, które odbywają się pod koniec października w Madrycie. Z naszego klubu – poza mną – do Kadry Narodowej dostało się aż 18 adeptów, którzy dzięki swojemu zaangażowaniu dostąpią zaszczytu powalczenia o tytuł najlepszego Taekwon-doki na starym kontynencie.

Dlaczego Taekwon-do, a nie inne sztuki walki?

Jako dziecko fascynowałem się osobą Jean Claude Van Damme i oglądałem wiele filmów z jego udziałem. Powtarzałem rodzicom, że chciałbym trenować sztuki walki i być jak mój idol z dzieciństwa. Kiedy tylko w moim mieście pojawiła się takowa możliwość, a mówimy tu o 10-tysięcznym Grodkowie, od razu zawitałem na zajęcia. Był to luty 2003 roku, a ja miałem wtedy już 17 lat, czyli nie byłem już dzieckiem. W tamtych latach było to normą –  w naszym klubie Taekwon-do, trenowała jedynie młodzież i osoby dorosłe. Mój trener – Marek Wyka – nie przyjmował do klubu w tym okresie dzieci. Zajęcia oparte były przede wszystkim na sprawdzaniu naszej siły charakteru. Oj, bywało naprawdę ciężko, jednak spodobało mi się to. Nie wybrałem wtedy innej sztuki walki, gdyż nie miałem takiej możliwości. Z perspektywy czasu bardzo się cieszę, że tak się stało. Przez te przeszło 20 lat treningów zrozumiałem, że mam do czynienia z najbardziej wszechstronną stójkowo sztuką walki. Taekwon-do oparte jest o niebywałą dla przeciętnego człowieka dynamikę i koordynację ruchową.

Dlaczego młodzi ludzie powinni zacząć trenować Taekwon-do?

Młodych ludzi zachęcam przede wszystkim do uprawiania sportu, a jeśli przyjdą do mnie na zajęcia Taekwon-do to zobaczą co tak naprawdę oznacza trenowanie u trenera, który z pasją podchodzi do każdego dziecka. Ja w naszym klubie prowadzę kilka zajęć każdego dnia i są one oparte o różne grupy wiekowe, trening jest zmienny, energiczny, dbamy o to, aby zajęcia nie powtarzały się. Unikamy monotonii. W klubie tworzymy atmosferę rodzinną, przez co dzieci nas lubią i chętnie do nas przychodzą, jeżdżą z nami na zawody, obozy sportowe.

Wróćmy do auta. Od jego odbioru minęło już kilka tygodni. Jak wrażenia?

Od odbioru samochodu minęło niespełna 2 miesiące, a już 7000 km za nami! Cieszę się z wyboru Skody Karoq, która sprawuje się świetnie. Jestem też zadowolony, że wybrałem tak dobrze wyposażony egzemplarz. Funkcje, które posiada ułatwiają codzienną jazdę i umilają czas na drodze. Od czasu, kiedy jestem szczęśliwym posiadaczem Skody Karoq zdażyło mi się jednego dnia przesiedzieć przeszło 10 godzin za jego kółkiem i zrobić aż 817 km po samej Polsce. O dziwo nie wysiadłem z niego zmęczony. Nie wyobrażalnym sobie przejechać jednego dnia tyle kilometrów moim wysłużonym BMW e46.

 

Jakie są Twoje najbliższe plany związane z samochodem? Może jakiś dłuższy jesienny wyjazd?

Aktualnie auto służy nam w firmie oraz do użytku codziennego. Planów na dłuższy wyjazd również nie mamy, gdyż czeka nas 10 miesięcy ciężkiej pracy w klubie i nie tylko. Po odbiorze, zaliczyliśmy krótki trip nad Bałtyk. Ostatnie tygodnie spędziliśmy nad przygotowaniami do naszego ślubu. Na szczęście kilka tygodni temu mogliśmy z małżonką złożyć przysięgę i powiedzieć sobie symboliczne TAK. Wycieczkę Skodą Karoq po najpiękniejszych zakątkach Europy musimy odłożyć na kolejne wakacje.

Mateusz, gratulujemy i życzymy samych szczęśliwych chwil: na sali, za kółkiem, w domu.

Interesuje Cię Teakwon-do?  Zachęcamy do odwiedzenia fanpage klubu Mateusza Rojowskiego, gdzie będzie można zapoznać się z ofertą i zobaczyć co proponuje swoim adeptom.

 

  Uzupełnij formularz kontaktowy i umów się na jazdę próbną!

  W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Państwa danych osobowych oraz o przysługujących Państwu prawach z tym związanych. .

  Pokaż porównanie (1/3)

  PORÓWNYWARKA JEST PEŁNA!

  W porównywarce mogą znajdować się jednocześnie trzy samochody.

  Wybierz samochód, który mamy zastąpić Audi Q7 45 TDI quattro.

  OBSERWUJ SAMOCHÓD

  Podaj swój e-mail żeby być na bieżąco ze statusem dostępności tego samochodu oraz zmianą ceny.

  UDOSTĘPNIANIE

  Wybierz gdzie chcesz udostępnić ofertę.

  OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

  W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Państwa danych osobowych oraz o przysługujących Państwu prawach z tym związanych.

  1. Współadministratorami danych osobowych są:

  1. LELLEK sp. z o.o. ul. Opolska 2c 45-960 Opole,
  2. LELLEK Gliwice sp. z o.o. ul. Portowa 2 44-100 Gliwice,
  3. LELLEK Koźle sp. z o.o. ul. B. Chrobrego 25 47-200 Kędzierzyn- Koźle,
  4. LELLEK Katowice sp. z o.o. Oddział w Katowicach ul. T. Kościuszki 328 40-608 Katowice,
  5. 3L.PL. z o.o. ul. Opolska 2c 45-960 Opole.

  1. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@lellek.com.pl

  2. Numer telefonu – Biuro Obsługi Klienta: 801 535 535.

  3. Państwa dane osobowe przetwarzane będą w celu:

  1. podniesienia bezpieczeństwa i rzetelności obsługi klienta,

  2. przygotowania oferty;

  3. weryfikacji możliwości zawarcia umowy,

  4. realizacji usług,

  5. obsługi zgłoszeń i udzielania odpowiedzi na zgłoszenia.

  1. Odbiorcami Państwa danych osobowych będą:

  1. wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa,

  2. osoby upoważnione przez Administratora do przetwarzania danych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych,

  3. podmioty, którym Administrator zleca wykonanie czynności, z którymi wiąże się konieczność przetwarzania danych (podmioty przetwarzające).

  1. Państwa dane będą przechowywane przez Administratora przez okres nie dłuższy niż wymagają tego przepisy prawa lub do czasu cofnięcia wcześniej udzielonej przez Państwa zgody.

  2. Posiadają Państwo prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo sprzeciwu, żądania zaprzestania przetwarzania i przenoszenia danych, jak również prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem

  3. Mają Państwo prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (PUODO) w uzasadnionych przypadkach stwierdzenia przetwarzania Państwa danych niezgodnego z prawem.

  4. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże Ich brak uniemożliwi realizację powyższych celów oraz kontakt z Państwem.

  5. Dane udostępnione przez Państwa nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany i nie będą podlegały profilowaniu.

  6. Administrator nie przekazuje danych osobowych do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej.

  Cześć,w czym mogę Ci pomóc?