Newsy

ELEKTRYCZNY SAVOIR VIVRE

Czyli jak dobrze wejść w świat samochodów elektrycznych?

Magdalena Woźniak

14 listopada, 2023 · 3 min czytania

Czytaj więcej
Strona główna - Newsy - ELEKTRYCZNY SAVOIR VIVRE

Jak prawidłowo rozpocząć przygodę z samochodami elektrycznymi?

Samochody z napędem elektrycznym coraz bardziej zyskują na popularności. Już w marcu 2023 roku liczbę zarejestrowanych samochodów o napędzie EV, szacowało się na 33 263 sztuki.

Zastanawiając się nad wyborem modelu, zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą: do Państwa dyspozycji są modele elektryczne wszystkich marek z grupy VAG: CUPRA (Cupra Born), Audi (seria e-Tron), Volkswagen (seria ID) oraz Skoda (Skoda Enyaq)

Niezależnie od tego, czy idealnym dla Ciebie okaże się Volkswagen ID, czy może SKODA Enyaq wchodząc w społeczność samochodów zeroemisyjnych, warto znać i stosować tych kilka prostych zasad.

JAK ŁADOWAĆ SAMOCHÓD ELEKTRYCZNY

Poza samym wpięciem wtyczki do ładowarki AC warto pamiętać jak przeprowadzić proces ładowania, aby był on wygodny dla Ciebie i innych użytkowników.

PLUGSHARE

Plugshare to aplikacja, która pozwala nie tylko zlokalizować najbliższe stacje ładowania, bada również natężenie ruchu w danej chwili, dlatego pamiętaj,
aby wjeżdżając na bazę ładującą zameldować się w aplikacji plugshare. Dzięki temu inni kierowcy będą powiadomieni o zajęciu stacji.

INFORMACJA DLA KIEROWCÓW

Często w czasie ładowania samochodu załatwiamy inne sprawy jak np. zakupy. Warto zostawić informacje w postaci kartki na przedniej szybie z godziną przewidywanego zakończenia.

DOBRE NAWYKI PRZY ŁADOWANIU

Oczywiście, każdy z kierowców potrzebuje podpinać do ładowarki swój samochód, czasem wiąże się to z dłuższym postojem. Te nieoficjalne zasady pomogą Ci naładować samochód zgodnie z etyką społeczności kierowców „elektryków”.

POMAGAJ

W elektrycznej rodzinie panuje zwyczaj pomagania sobie, jeśli widzisz, że ktoś za Tobą się spieszy, a Ty masz taką możliwość, wpuść go na swoje miejsce.

ŁADOWANIE NA 100%

Po przekroczeniu wartości około 90% przepływ energii mocno zwalnia, w przypadku dużego zainteresowania ładowarką, możesz przełączyć się na wolniejszą i udostępnić szybkie ładowanie innym.

PRZYWILEJE DLA KIEROWCÓW

Poza kwestiami ekologii i ekonomii, kierowców samochodów elektrycznych z pewnością zainteresują przywileje na jakie mogą liczyć, wybierając pojazd zeroemisyjny.

DARMOWY PARKING

Jeżdżąc samochodem z napędem EV, możesz za darmo parkować na parkingach objętych opłatą, WYŁĄCZAJĄC PARKINGI PRYWATNE, jest to ogromny przywilej pozwalający zaoszczędzić pieniądze, ale pamiętaj, żeby nigdy nie parkować na zielonym miejscu. Jest to miejsce przeznaczone do ładowania samochodów! Jeśli widzisz, że samochód spalinowy czy samochód elektryczny nieładujący się zajmuje miejsce obok łącza, zgłoś to ochronie parkingu.

ŁADOWANIE BEZ STACJI ŁADUJĄCEJ

Kolejnym zachęcającym aspektem samochodów elektrycznych jest możliwość ładowania pojazdu bez konieczności wychodzenia z domu. Jeśli jesteś w gościach, w hotelu czy w trasie, a w pobliżu nie ma stacji ładowania, możesz poprosić o dostęp do gniazdka, nie zapomnij zaproponować rekompensaty finansowej!

 

Wybrałeś już swój wymarzony model samochodu elektrycznego? Może wciąż się zastanawiasz? Tutaj umówisz się na jazdę próbną!

  Uzupełnij formularz kontaktowy i umów się na jazdę próbną!

  W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Państwa danych osobowych oraz o przysługujących Państwu prawach z tym związanych. .

  Pokaż porównanie (1/3)

  PORÓWNYWARKA JEST PEŁNA!

  W porównywarce mogą znajdować się jednocześnie trzy samochody.

  Wybierz samochód, który mamy zastąpić Audi Q7 45 TDI quattro.

  OBSERWUJ SAMOCHÓD

  Podaj swój e-mail żeby być na bieżąco ze statusem dostępności tego samochodu oraz zmianą ceny.

  UDOSTĘPNIANIE

  Wybierz gdzie chcesz udostępnić ofertę.

  OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

  W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Państwa danych osobowych oraz o przysługujących Państwu prawach z tym związanych.

  1. Współadministratorami danych osobowych są:

  1. LELLEK sp. z o.o. ul. Opolska 2c 45-960 Opole,
  2. LELLEK Gliwice sp. z o.o. ul. Portowa 2 44-100 Gliwice,
  3. LELLEK Koźle sp. z o.o. ul. B. Chrobrego 25 47-200 Kędzierzyn- Koźle,
  4. LELLEK Katowice sp. z o.o. Oddział w Katowicach ul. T. Kościuszki 328 40-608 Katowice,
  5. 3L.PL. z o.o. ul. Opolska 2c 45-960 Opole.

  1. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@lellek.com.pl

  2. Numer telefonu – Biuro Obsługi Klienta: 801 535 535.

  3. Państwa dane osobowe przetwarzane będą w celu:

  1. podniesienia bezpieczeństwa i rzetelności obsługi klienta,

  2. przygotowania oferty;

  3. weryfikacji możliwości zawarcia umowy,

  4. realizacji usług,

  5. obsługi zgłoszeń i udzielania odpowiedzi na zgłoszenia.

  1. Odbiorcami Państwa danych osobowych będą:

  1. wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa,

  2. osoby upoważnione przez Administratora do przetwarzania danych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych,

  3. podmioty, którym Administrator zleca wykonanie czynności, z którymi wiąże się konieczność przetwarzania danych (podmioty przetwarzające).

  1. Państwa dane będą przechowywane przez Administratora przez okres nie dłuższy niż wymagają tego przepisy prawa lub do czasu cofnięcia wcześniej udzielonej przez Państwa zgody.

  2. Posiadają Państwo prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo sprzeciwu, żądania zaprzestania przetwarzania i przenoszenia danych, jak również prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem

  3. Mają Państwo prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (PUODO) w uzasadnionych przypadkach stwierdzenia przetwarzania Państwa danych niezgodnego z prawem.

  4. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże Ich brak uniemożliwi realizację powyższych celów oraz kontakt z Państwem.

  5. Dane udostępnione przez Państwa nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany i nie będą podlegały profilowaniu.

  6. Administrator nie przekazuje danych osobowych do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej.

  Cześć,w czym mogę Ci pomóc?