Kariera – Wywiady

Tomasz Malicki

Kierownik Działu sprzedaży samochodów nowych | Audi Centrum Gliwice

Błażej Jarząb

20 maja, 2022 · 4 min czytania

Czytaj dalej
Strona główna - Kariera – Wywiady - Wywiad z Tomaszem Malickim

Tomasz Malicki - Kierownik Działu Sprzedaży samochodów nowych Audi Centrum Gliwice

Jak to się zaczęło Tomku?

Kluczowe jest to, że moją pasją od zawsze była motoryzacja. Stanowiła kierunkowskaz. Na początku szczególnie bliska była mi marka SKODA. Pewnie z uwagi na to, że właśnie takimi samochodami jeździliśmy z rodzicami w latach 80-tych. Wtedy Audi pozostawało wyłącznie w sferze marzeń.

Zanim trafiłem do Grupy LELLEK, sprzedawałem samochody marki SKODA w innym salonie. Jednak wielokrotnie, przejeżdżając obok kompleksu salonów Grupy LELLEK, marzyłem, żeby tam pracować. Już wtedy wiadomo było, że to solidny Pracodawca. Kiedy zadzwonił do mnie kolega z firmy LELLEK z pytaniem o to, czy rozważam zmianę pracy i czy chciałbym się spotkać, nie wahałem się. Po rozmowie kwalifikacyjnej byłem przekonany, że to jest TO MIEJSCE, w którym chciałbym się realizować zawodowo. Ucieszyłem się, że zdecydowano się na moją kandydaturę. Tym sposobem zacząłem pracę na stanowisku Sprzedawcy w firmie. Nie pomyliłem się myśląc, że to dopiero początek podróży.

A co się zmieniło od tamtego czasu?

Bardzo wiele. Firma stale się rozwija, a ja wraz z nią.

Obecnie jestem odpowiedzialny za kierowanie działem sprzedaży w marce Audi. Wspólnie z zespołem skupiamy się na realizacji celów sprzedażowych i jakościowych. Wcześniej pracowałem również w markach SKODA i SEAT na stanowisku Doradcy handlowego. Pasja i dobre wyniki motywowały mnie do podejmowania kolejnych wyzwań i pozwoliły objąć pierwsze stanowisko menedżerskie już w marce SEAT.

Dziś kieruję zespołem w Audi. Można!

Jak sądzisz, dlaczego dotarłeś do tego miejsca w firmie?

Bardzo ważne są cele jakie sobie stawiamy. Dokładając do tego konsekwencję, mamy gwarancję sukcesu. Ja każdego dnia konsekwentnie realizuję swoje małe cele, a one są drogą do tych dużych.

Znalezienie się w miejscu, w którym jestem dziś, to przede wszystkim praca i konsekwencja. Ponadto mam szczęście pracować w firmie, która zatrudnia fachowców. Obserwowanie innych, czerpanie z ich wiedzy i doświadczenia bardzo mnie rozwija.

Za co szczególnie cenisz pracę w Grupie LELLEK?

Jest wiele takich rzeczy. Kilka wymienię:

 • Realizacja pasji. Od dziecka interesowałem się motoryzacją, a pierwszy samochód sprzedałem w wieku 19 lat. Wtedy zauważyłem, że przyszło mi to z dużą naturalnością i sprawiło satysfakcję. W Grupie LELLEK mogę to robić na dużą skalę.
 • Stabilność. To też jest dla mnie ważne. Jestem ojcem dwóch wspaniałych synów, praca w stabilnej firmie daje duży komfort oraz bezpieczeństwo dla mojej rodziny.
 • Odpowiedzialność. Firma odpowiedzialnie traktuje swoich pracowników i biznes, który prowadzi.
 • Możliwość rozwoju. Ja oraz wiele moich koleżanek i kolegów w firmie, zmieniło stanowiska pracy, awansowało, realizuje się zawodowo.
 • Szacunek. Bez względu na piastowane stanowisko wiemy i czujemy, że jesteśmy potrzebni, z szacunkiem traktujemy siebie nawzajem. To samo dotyczy Klientów.

A cechy, które najlepiej opisują idealnego kandydata do pracy w Grupie LELLEK?

Zatrudnienie to ważny etap. Z jednej strony jest pracownik, który chciałby dołączyć do naszej firmy, z drugiej strony nasza odpowiedzialność za prawidłowe zatrudnienie tej osoby. Dostrzeżenie oraz prawidłowe wykorzystanie cech oraz kwalifikacji może okazać się kluczowe w późniejszej karierze zawodowej danej osoby. Sukces odnosimy wtedy, kiedy widzimy pracowników, którym praca na piastowanym stanowisku sprawia satysfakcję.

Moim zdaniem osoby cechujące się pracowitością, determinacją w osiąganiu celów, gotowością na niekonwencjonalne rozwiązania, ale także z wrażliwością, szczerością i chęcią pomagania innym… Tak, to osoby, które chętnie widzielibyśmy w naszej organizacji i z którymi chcielibyśmy odnosić sukcesy.

Dziękuje Tomku!

Rozmawiała Mariola Olszewska, HR Manager

SKONTAKTUJ SIĘ Z DZIAŁEM HANDLOWYM AUDI CENTRUM GLIWICE

  DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA

  Pozostańmy w kontakcie.
  Bądź na liście osób dowiadujących się o naszych promocjach priotytetowo!

  Wyróżnione oferty

  Zobacz wszystkie
  Pokaż porównanie (1/3)

  PORÓWNYWARKA JEST PEŁNA!

  W porównywarce mogą znajdować się jednocześnie trzy samochody.

  Wybierz samochód, który mamy zastąpić Audi Q7 45 TDI quattro.

  OBSERWUJ SAMOCHÓD

  Podaj swój e-mail żeby być na bieżąco ze statusem dostępności tego samochodu oraz zmianą ceny.

  UDOSTĘPNIANIE

  Wybierz gdzie chcesz udostępnić ofertę.

  OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

  W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Państwa danych osobowych oraz o przysługujących Państwu prawach z tym związanych.

  1. Współadministratorami danych osobowych są:

  1. LELLEK sp. z o.o. ul. Opolska 2c 45-960 Opole,
  2. LELLEK Gliwice sp. z o.o. ul. Portowa 2 44-100 Gliwice,
  3. LELLEK Koźle sp. z o.o. ul. B. Chrobrego 25 47-200 Kędzierzyn- Koźle,
  4. LELLEK Katowice sp. z o.o. Oddział w Katowicach ul. T. Kościuszki 328 40-608 Katowice,
  5. 3L.PL. z o.o. ul. Opolska 2c 45-960 Opole.

  1. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@lellek.com.pl

  2. Numer telefonu – Biuro Obsługi Klienta: 801 535 535.

  3. Państwa dane osobowe przetwarzane będą w celu:

  1. podniesienia bezpieczeństwa i rzetelności obsługi klienta,

  2. przygotowania oferty;

  3. weryfikacji możliwości zawarcia umowy,

  4. realizacji usług,

  5. obsługi zgłoszeń i udzielania odpowiedzi na zgłoszenia.

  1. Odbiorcami Państwa danych osobowych będą:

  1. wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa,

  2. osoby upoważnione przez Administratora do przetwarzania danych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych,

  3. podmioty, którym Administrator zleca wykonanie czynności, z którymi wiąże się konieczność przetwarzania danych (podmioty przetwarzające).

  1. Państwa dane będą przechowywane przez Administratora przez okres nie dłuższy niż wymagają tego przepisy prawa lub do czasu cofnięcia wcześniej udzielonej przez Państwa zgody.

  2. Posiadają Państwo prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo sprzeciwu, żądania zaprzestania przetwarzania i przenoszenia danych, jak również prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem

  3. Mają Państwo prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (PUODO) w uzasadnionych przypadkach stwierdzenia przetwarzania Państwa danych niezgodnego z prawem.

  4. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże Ich brak uniemożliwi realizację powyższych celów oraz kontakt z Państwem.

  5. Dane udostępnione przez Państwa nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany i nie będą podlegały profilowaniu.

  6. Administrator nie przekazuje danych osobowych do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej.

  Cześć,w czym mogę Ci pomóc?