Kariera – Wywiady

Tomasz Malicki

20 maja, 2022 · 4 min czytania

Kierownik Działu sprzedaży samochodów nowych | Audi Centrum Gliwice

Czytaj dalej
Strona główna - Kariera – Wywiady - Wywiad z Tomaszem Malickim

Tomasz Malicki - Kierownik Działu Sprzedaży samochodów nowych Audi Centrum Gliwice

Jak to się zaczęło Tomku?

Kluczowe jest to, że moją pasją od zawsze była motoryzacja. Stanowiła kierunkowskaz. Na początku szczególnie bliska była mi marka SKODA. Pewnie z uwagi na to, że właśnie takimi samochodami jeździliśmy z rodzicami w latach 80-tych. Wtedy Audi pozostawało wyłącznie w sferze marzeń.

Zanim trafiłem do Grupy LELLEK, sprzedawałem samochody marki SKODA w innym salonie. Jednak wielokrotnie, przejeżdżając obok kompleksu salonów Grupy LELLEK, marzyłem, żeby tam pracować. Już wtedy wiadomo było, że to solidny Pracodawca. Kiedy zadzwonił do mnie kolega z firmy LELLEK z pytaniem o to, czy rozważam zmianę pracy i czy chciałbym się spotkać, nie wahałem się. Po rozmowie kwalifikacyjnej byłem przekonany, że to jest TO MIEJSCE, w którym chciałbym się realizować zawodowo. Ucieszyłem się, że zdecydowano się na moją kandydaturę. Tym sposobem zacząłem pracę na stanowisku Sprzedawcy w firmie. Nie pomyliłem się myśląc, że to dopiero początek podróży.

A co się zmieniło od tamtego czasu?

Bardzo wiele. Firma stale się rozwija, a ja wraz z nią.

Obecnie jestem odpowiedzialny za kierowanie działem sprzedaży w marce Audi. Wspólnie z zespołem skupiamy się na realizacji celów sprzedażowych i jakościowych. Wcześniej pracowałem również w markach SKODA i SEAT na stanowisku Doradcy handlowego. Pasja i dobre wyniki motywowały mnie do podejmowania kolejnych wyzwań i pozwoliły objąć pierwsze stanowisko menedżerskie już w marce SEAT.

Dziś kieruję zespołem w Audi. Można!

Jak sądzisz, dzięki dlaczego dotarłeś do tego miejsca w firmie?

Bardzo ważne są cele jakie sobie stawiamy. Dokładając do tego konsekwencję, mamy gwarancję sukcesu. Ja każdego dnia konsekwentnie realizuję swoje małe cele, a one są drogą do tych dużych.

Znalezienie się w miejscu, w którym jestem dziś, to przede wszystkim praca i konsekwencja. Ponadto mam szczęście pracować w firmie, która zatrudnia fachowców. Obserwowanie innych, czerpanie z ich wiedzy i doświadczenia bardzo mnie rozwija.

Za co szczególnie cenisz pracę w Grupie LELLEK?

Jest wiele takich rzeczy. Kilka wymienię:

 • Realizacja pasji. Od dziecka interesowałem się motoryzacją, a pierwszy samochód sprzedałem w wieku 19 lat. Wtedy zauważyłem, że przyszło mi to z dużą naturalnością i sprawiło satysfakcję. W Grupie LELLEK mogę to robić na dużą skalę.
 • Stabilność. To też jest dla mnie ważne. Jestem ojcem dwóch wspaniałych synów, praca w stabilnej firmie daje duży komfort oraz bezpieczeństwo dla mojej rodziny.
 • Odpowiedzialność. Firma odpowiedzialnie traktuje swoich pracowników i biznes, który prowadzi.
 • Możliwość rozwoju. Ja oraz wiele moich koleżanek i kolegów w firmie, zmieniło stanowiska pracy, awansowało, realizuje się zawodowo.
 • Szacunek. Bez względu na piastowane stanowisko wiemy i czujemy, że jesteśmy potrzebni, z szacunkiem traktujemy siebie nawzajem. To samo dotyczy Klientów.

A cechy, które najlepiej opisują idealnego kandydata do pracy w Grupie LELLEK?

Zatrudnienie to ważny etap. Z jednej strony jest pracownik, który chciałby dołączyć do naszej firmy, z drugiej strony nasza odpowiedzialność za prawidłowe zatrudnienie tej osoby. Dostrzeżenie oraz prawidłowe wykorzystanie cech oraz kwalifikacji może okazać się kluczowe w późniejszej karierze zawodowej danej osoby. Sukces odnosimy wtedy, kiedy widzimy pracowników, którym praca na piastowanym stanowisku sprawia satysfakcję.

Moim zdaniem osoby cechujące się pracowitością, determinacją w osiąganiu celów, gotowością na niekonwencjonalne rozwiązania, ale także z wrażliwością, szczerością i chęcią pomagania innym… Tak, to osoby, które chętnie widzielibyśmy w naszej organizacji i z którymi chcielibyśmy odnosić sukcesy.

Dziękuje Tomku!

Rozmawiała Mariola Olszewska, HR Manager

SKONTAKTUJ SIĘ Z DZIAŁEM HANDLOWYM AUDI CENTRUM GLIWICE

  DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA

  Pozostańmy w kontakcie.
  Bądź na liście osób dowiadujących się o naszych promocjach priotytetowo!

  Wyróżnione oferty

  Zobacz wszystkie
  Pokaż porównanie (1/3)

  PORÓWNYWARKA JEST PEŁNA!

  W porównywarce mogą znajdować się jednocześnie trzy samochody.

  Wybierz samochód, który mamy zastąpić Audi Q7 45 TDI quattro.

  UDOSTĘPNIANIE

  Wybierz gdzie chcesz udostępnić ofertę.

  Porozmawiamy
  na żywo?