Elektryki bez tajemnic

Przeprowadziliśmy szkolenie z samochodów elektrycznych dla strażaków.

Strona główna - Posts tagged "Strażacy"

Elektryki bez tajemnic

Strażacy na co dzień dbają o nasze bezpieczeństwo. Udostępniliśmy elektryczne samochody Audi, aby przeszkolić strażaków w zakresie pojazdów elektrycznych.

Wiedza to podstawa

Strażak to zawód, który cieszy się ogromnym stopniem zaufania oraz poważania społecznego.

Strażak zajął pierwsze miejsce w zestawieniu najbardziej poważanych przez Polaków wykonywanych zawodów w 2023 r. (według raportu SW Research Sp. z o.o. „Aktualny ranking najbardziej poważanych zawodów (2023)

Nic dziwnego. Strażacy dbają o nasze bezpieczeństwo i często są pierwsi na miejscu wypadku. Strażacy też nieustannie się szkolą, aby móc nieść pomoc – w każdych warunkach.

Szkolenie pozwala strażakom na zrozumienie, jak działają pojazdy elektryczne, jakie mają ograniczenia, jak działa ich system zasilania oraz jakie są najlepsze metody postępowania w przypadku wypadku czy pożaru. Samochody elektryczne wykorzystują różne technologie i mają inne procedury bezpieczeństwa niż pojazdy z silnikami spalinowymi. Szkolenie pozwala nam poznać unikalne zagrożenia z nimi związane, takie jak wysokie napięcie, specyficzne materiały stosowane w bateriach, układach chłodzenia czy ryzyko pożaru. Szkolenie z samochodów elektrycznych obejmuje również naukę specjalnych technik ratowniczych, które są konieczne do bezpiecznego ewakuowania poszkodowanych z takich pojazdów. Na przykład, zastosowanie odpowiednich technik i narzędzi do dezaktywacji napięcia w pojeździe celem uniknięcia porażenia prądem” mówi mł. bryg. Adrian Wilczyński z KP PSP w Namysłowie.

„Strażacy byli bardzo mocno przygotowani na spotkanie. Zadawali dużo pytań. Panowie mieli swoje złącza symulujące podłączenie ładowania, aby przetestować blokadę samochodu. Jeżeli dojdzie do wypadku, auto jest w trybie „drive”, trzeba wiedzieć, co w takiej sytuacji zrobić. To, co interesuje służby najbardziej to to, gdzie znajduje się instalacja wysokiego napięcia. Na takich spotkaniach pokazuję i tłumaczę, jak to wygląda w przypadku samochodów elektrycznych.  Szkolenie przeprowadziłem na elektrycznych modelach Audi: Q4 e-tron oraz Q8 e-tron. Przeprowadziłem kilka szkoleń i  dostrzegam, że wiedza strażaków jest coraz większa oraz, że chcą oni tę wiedzę cały czas pogłębiać” – mówi Sebastian Cebula, technik serwisowy Audi. 

CZY ELEKTRYKI STANOWIĄ ZAGROŻENIE?

Wokół elektryków krąży wiele mitów oraz przekonań. Odpowiedzią na wątpliwości jest rzetelna widza oraz fakty. Ryzyko pożaru samochodu elektrycznego w Polsce jest znacznie niższe niż ryzyko pożaru samochodu spalinowego.

Technologia budowy pojazdów elektrycznych bardzo dynamicznie się rozwija. Strażacy muszą być na bieżąco z najnowszymi rozwiązaniami i procedurami bezpieczeństwa. Systematyczne doskonalenie w tym zakresie  pozwala na śledzenie nowych trendów i dostosowanie swoich umiejętności do zmieniających się warunków.

„Jesteśmy bardzo wdzięczni za dużą otwartość, fachowość i życzliwość w zakresie przedstawienia nam praktycznej wiedzy w zakresie budowy, funkcjonowania licznych systemów bezpieczeństwa oraz zasad eksploatacji samochodów elektrycznych” – dodaje mł. bryg. Adrian Wilczyński z KP PSP w Namysłowie.

Szkolenie na samochodach Audi Q4 e-tron oraz Audi Q8 e-tron poprowadził: Sebastian Cebula, technik serwisowy Audi.

W szkoleniu udział wzięli strażacy z:

  • Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Namysłowie
  • Ochotniczej Straży Pożarnej w Biestrzykowicach – Miodarach (Gmina
  • Świerczów)
  • Ochotniczej Straży Pożarnej w Ligocie Książęcej (Gmina Namysłów)
  • Ochotniczej Straży Pożarnej w Smogorzowie (Gmina Namysłów)
  • Ochotniczej Straży Pożarnej w Domaszowicach  (Gmina Domaszowice)
Strażacy

#LELLEK pomaga

Lubimy pomagać, a ze Strażakami bardzo nam po drodze. Przypominamy historię Taty Michałka i jego przyjaciół strażaków, którzy wspólnie zdobyli Rysy, aby zdobyć środki na rehabilitację Michałka.

Na zdjęciu: Michałek ze swoim Tatą po wyprawie. Cieszymy się, że mogliśmy pomóc w tej wyprawie.

Pokaż porównanie (1/3)

PORÓWNYWARKA JEST PEŁNA!

W porównywarce mogą znajdować się jednocześnie trzy samochody.

Wybierz samochód, który mamy zastąpić Audi Q7 45 TDI quattro.

UDOSTĘPNIANIE

Wybierz gdzie chcesz udostępnić ofertę.

OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Państwa danych osobowych oraz o przysługujących Państwu prawach z tym związanych.

1. Współadministratorami danych osobowych są:

1. LELLEK sp. z o.o. ul. Opolska 2c 45-960 Opole,
2. LELLEK Gliwice sp. z o.o. ul. Portowa 2 44-100 Gliwice,
3. LELLEK Koźle sp. z o.o. ul. B. Chrobrego 25 47-200 Kędzierzyn- Koźle,
4. LELLEK Katowice sp. z o.o. Oddział w Katowicach ul. T. Kościuszki 328 40-608 Katowice,
5. 3L.PL. z o.o. ul. Opolska 2c 45-960 Opole.

1. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@lellek.com.pl

2. Numer telefonu – Biuro Obsługi Klienta: 801 535 535.

3. Państwa dane osobowe przetwarzane będą w celu:

1. podniesienia bezpieczeństwa i rzetelności obsługi klienta,

2. przygotowania oferty;

3. weryfikacji możliwości zawarcia umowy,

4. realizacji usług,

5. obsługi zgłoszeń i udzielania odpowiedzi na zgłoszenia.

1. Odbiorcami Państwa danych osobowych będą:

1. wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa,

2. osoby upoważnione przez Administratora do przetwarzania danych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych,

3. podmioty, którym Administrator zleca wykonanie czynności, z którymi wiąże się konieczność przetwarzania danych (podmioty przetwarzające).

1. Państwa dane będą przechowywane przez Administratora przez okres nie dłuższy niż wymagają tego przepisy prawa lub do czasu cofnięcia wcześniej udzielonej przez Państwa zgody.

2. Posiadają Państwo prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo sprzeciwu, żądania zaprzestania przetwarzania i przenoszenia danych, jak również prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem

3. Mają Państwo prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (PUODO) w uzasadnionych przypadkach stwierdzenia przetwarzania Państwa danych niezgodnego z prawem.

4. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże Ich brak uniemożliwi realizację powyższych celów oraz kontakt z Państwem.

5. Dane udostępnione przez Państwa nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany i nie będą podlegały profilowaniu.

6. Administrator nie przekazuje danych osobowych do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej.

Cześć,w czym mogę Ci pomóc?