Kupię auto używane

Na co zwrócić uwagę przy zakupie samochodu z drugiej ręki?

Strona główna - Posts tagged "gwarancja"

Zakup samochodu - szczególnie, jeśli chodzi o kupno samochodu używanego - to zawsze poważna decyzja. Podjęta zbyt pochopnie, może wkręcić nas w spiralę wydatków.

Jak uchronić się przed pułapkami związanymi z zakupem auta z drugiej, trzeciej i kolejnej ręki? Czy można kupić auto pewne, atrakcyjne i tanie?

Szacuje się, że ponad 80% samochodów oferowanych na polskim rynku wtórnym, to auta z wypadkową przeszłością. Oznak zużycia może być wiele, zwykle są jednak nieźle ukryte. Jak poznać, że dotychczasowe „życie” auta było ciężkie?

Ufaj, ale kontroluj

Aby określić rzeczywisty stan auta trzeba wziąć go na podnośnik i dokładnie obejrzeć od spodu. Jeśli nie znamy się na mechanice samochodowej, to wstępne oględziny pozwolą nam odrzucić egzemplarze, których nawet nie warto zabierać na gruntowny przegląd.

Lakier

Zacznij od obejrzenia samochodu z zewnątrz – porównaj, czy kolor poszczególnych elementów nadwozia jest jednolity. Wszelkiego rodzaju zacieki, różnice w strukturze powłoki lakierniczej są oznakami niedokładnych prac lakierniczych.

sprawdź grubość lakieru

Szczeliny, szyby i tapicerka

A dokładniej: szczeliny między elementami nadwozia. Po każdej stronie samochodu powinny mieć taką samą szerokość. Nie zapominaj też o szybach – w samochodzie bezwypadkowym wszystkie szyby będą pochodzić od jednego producenta oraz mieć tę samą datę produkcji.
Oceń stan tapicerki – jeśli siedzenia i kierownica są powycierane, a na liczniku widnieje zadziwiająco niski przebieg, to oznaka, że ktoś przy nim manipulował.

Wygląda dobrze, co dalej?

Następnie należy sprawdzić… silnik. Sprawny powinien być suchy, ale naturalnie przykurzony. Jakiekolwiek drgania, problemy z rozruchem czy stukanie pod maską, to powód, żebyśmy czuli się poważnie zaniepokojeni, a nierówne, falujące obroty – byśmy szybko pożegnali się z myślą o zakupie tego auta.

silnik skoda octavia

Zwróć uwagę na spaliny – przy sprawnym silniku powinny być przeźroczyste. W przypadku diesli – czarne spaliny oznaczają problemy z układem wtryskowym, białe – że auto spala olej.

Najczęstsze usterki w samochodach używanych

Można tutaj wymieniać jednym tchem: wyeksploatowany silnik, rozrząd, zużyte amortyzatory, klocki hamulcowe i tarcze, niedziałająca klimatyzacja. Wszystkie te usterki mogą nas sporo kosztować.

Warto zapytać eksperta

Kiedy samochód zdał egzamin w powyższych kategoriach i wypadł dobrze podczas jazdy próbnej (nie znosi go na bok, a hamulce działają bez zarzutu) masz powody do radości. Jeśli jednak wciąż nie czujesz się pewnie – zgłoś się do ekspertów w autoryzowanym serwisie danej marki.
W zależności od punktu i zakresu badania, profesjonalny, niezależny przegląd może kosztować nawet kilkaset złotych. Jeśli jednak nie chcesz kupować kota w worku – warto wydać te pieniądze i cieszyć się sprawnym autem.

zapytaj eksperta

Kilka rad przed podjęciem ostatecznej decyzji:

  • Aktualnie niemal każdy samochód na rynku wtórnym posiada książkę serwisową – zweryfikuj jej autentyczność!
  • Żaden sprzedawca sam nie wymieni wszystkich wad auta (sam pewnie o wszystkich nie wie), przetestuj je we własnym zakresie.
  • Sporządzając umowę przedwstępną, sprawdź dane sprzedającego z dowodu osobistego.
  • Prześledź historię samochodu w Internecie – wystarczy wpisać numer VIN w jednym z motoryzacyjnych serwisów oferujących taką usługę nawet za darmo!
  • Należycie wypełnij wszystkie formalności (przedwstępna umowa kupna / sprzedaży, właściwa umowa kupna / sprzedaży, zarejestrowanie auta, wypowiedzenie umowy ubezpieczenia OC, ubezpieczenie auta na nowego właściciela, deklaracja w sprawie podatku od czynności cywilnoprawnych).

Jak zminimalizować ryzyko kupna auta w złym stanie technicznym?

Pewność daje jedynie zakup auta w autoryzowanym salonie samochodów używanych. W grupie LELLEK sprzedajemy samochody używane z gwarancją m.in. w ramach programów markowych Certyfikowane Używane (Skoda, SEAT, Cupra, Volkswagen Osobowe, Volkswagen Dstawcze),  Audi Select Plus oraz Porsche Approved.

Dzięki certyfikatowi możesz mieć pewność, że samochód przeszedł bardzo restrykcyjny test serwisowy, a ewentualne drobne usterki zostały naprawione w autoryzowanym serwisie przy użyciu wyłącznie oryginalnych części. Samochody są czyste, zdezynfekowane i często nie noszą śladów użytkowania. Na życzenie klienta wyposażane są w dodatkowe akcesoria – bagażnik, hak, wielofunkcyjna kierownica…

Grupa LELLEK zapewnia jasne warunki sprzedaży. W naszych salonach pomagamy załatwić wszelkie formalności, a co najważniejsze – dajemy minimum roczną gwarancję na sprzedawane egzemplarze.

Pokaż porównanie (1/3)

PORÓWNYWARKA JEST PEŁNA!

W porównywarce mogą znajdować się jednocześnie trzy samochody.

Wybierz samochód, który mamy zastąpić Audi Q7 45 TDI quattro.

UDOSTĘPNIANIE

Wybierz gdzie chcesz udostępnić ofertę.

OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Państwa danych osobowych oraz o przysługujących Państwu prawach z tym związanych.

1. Współadministratorami danych osobowych są:

1. LELLEK sp. z o.o. ul. Opolska 2c 45-960 Opole,
2. LELLEK Gliwice sp. z o.o. ul. Portowa 2 44-100 Gliwice,
3. LELLEK Koźle sp. z o.o. ul. B. Chrobrego 25 47-200 Kędzierzyn- Koźle,
4. LELLEK Katowice sp. z o.o. Oddział w Katowicach ul. T. Kościuszki 328 40-608 Katowice,
5. 3L.PL. z o.o. ul. Opolska 2c 45-960 Opole.

1. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@lellek.com.pl

2. Numer telefonu – Biuro Obsługi Klienta: 801 535 535.

3. Państwa dane osobowe przetwarzane będą w celu:

1. podniesienia bezpieczeństwa i rzetelności obsługi klienta,

2. przygotowania oferty;

3. weryfikacji możliwości zawarcia umowy,

4. realizacji usług,

5. obsługi zgłoszeń i udzielania odpowiedzi na zgłoszenia.

1. Odbiorcami Państwa danych osobowych będą:

1. wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa,

2. osoby upoważnione przez Administratora do przetwarzania danych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych,

3. podmioty, którym Administrator zleca wykonanie czynności, z którymi wiąże się konieczność przetwarzania danych (podmioty przetwarzające).

1. Państwa dane będą przechowywane przez Administratora przez okres nie dłuższy niż wymagają tego przepisy prawa lub do czasu cofnięcia wcześniej udzielonej przez Państwa zgody.

2. Posiadają Państwo prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo sprzeciwu, żądania zaprzestania przetwarzania i przenoszenia danych, jak również prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem

3. Mają Państwo prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (PUODO) w uzasadnionych przypadkach stwierdzenia przetwarzania Państwa danych niezgodnego z prawem.

4. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże Ich brak uniemożliwi realizację powyższych celów oraz kontakt z Państwem.

5. Dane udostępnione przez Państwa nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany i nie będą podlegały profilowaniu.

6. Administrator nie przekazuje danych osobowych do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej.

Cześć,w czym mogę Ci pomóc?