Newsy

ŠKODA Connect
- co to jest?

19 października, 2022 · 3 min czytania

Sprawdź, jak aktywacja usługi może ułatwić Ci życie i podróżowanie!

Strona główna - Newsy -  ŠKODA Connect  – do czego służy?

Poznaj możliwości multimedialne systemu ŠKODA Connect

ŠKODA Connect, to zupełnie nowy wymiar łączności, między samochodem, a użytkownikiem auta. Umożliwia sterowanie niektórymi funkcjami samochodu za pomocą smartfona lub smartwatcha. Dzięki usłudze możesz np.  zdalnie sprawdzić poziom paliwa w zbiorniku i dane dotyczące jazdy związane z ostatnią podróżą, sprawdzić, czy samochód jest zamknięty i znaleźć miejsce, w którym jest zaparkowany.

Infotainment Online

Łączność z Internetem pozwala na import ulubionych tras czy informacji o natężeniu ruchu. Oferuje również szeroki zakres funkcjonalności m.in: zapewnia informacje o aktualnej sytuacji na drodze, udostępnia bieżące wiadomości oraz powiadamia o prognozach pogodowych. Usługa dostarcza też kierowcom informacji o cenach paliw na wybranych stacjach, dostępności miejsc parkingowych w danej lokalizacji oraz przekazuje bieżące komunikaty drogowe.

Care Connect

 

W ramach Care Connect wyodrębnia się dwa rodzaje usług:

  • poszerzony zakres komunikacji serwisowej
  • zdalny dostęp do samochodu

Dzięki funkcjom serwisowym możliwe jest planowanie terminu przeglądu, automatyczne zgłaszanie wypadku za pomocą przycisku alarmowego czy też dostęp do raportów o stanie samochodu. Usługi zdalnego dostępu oferują kierowcy wyświetlanie m.in. najnowszych danych dotyczących jazdy, powiadomień o przekroczeniu prędkości oraz możliwość zdalnego sterowania funkcjami samochodu (np. światłami, ogrzewaniem) za pośrednictwem osobistego smartfona.

Połączenie alarmowe

Jeśli czujnik przedniej poduszki bezpieczeństwa wykryje wypadek, samochód automatycznie nawiąże połączenie z Centrum Alarmowym ŠKODY. To gwarancja Twojego bezpieczeństwa i znacznie zwiększa szansę na przeżycie w przypadku zdarzeń drogowych (szczególnie w przypadku kierowców podróżujących w pojedynkę). System przekaże dane o położeniu pojazdu, kierunku jazdy, liczbie pasażerów oraz skutkach kolizji. Istnieje również możliwość wezwania pomocy własnoręcznie, przez naciśnięcie przycisku, np. gdy jesteśmy świadkami innego wypadku. Funkcja ta zapewnienie szybkiej i fachowej pomocy w nagłych sytuacjach.

Rejestracja i aktywacja

Aby korzystać z dobrodziejstw usługi należy zarejestrować się  za pośrednictwem strony internetowej importera i aktywować konto.
Kolejne etapy:

1. Rejestracja (wypełnienie formularza i wprowadzenie danych).

2. Aktywacja (wprowadzenie numeru identyfikacyjnego samochodu i wygenerowanie kodu rejestracyjnego).

3. Zakończenie procesu (uaktywnienie usługi w samochodzie)

Przedłużenie usługi

Dostęp do usługi jest darmowy dla nowych samochodów czeskiej marki przez rok od aktywacji . Po tym okresie można przedłużyć dostęp do usługi. Jak to zrobić? Zobacz tutaj!

Pokaż porównanie (1/3)

PORÓWNYWARKA JEST PEŁNA!

W porównywarce mogą znajdować się jednocześnie trzy samochody.

Wybierz samochód, który mamy zastąpić Audi Q7 45 TDI quattro.

UDOSTĘPNIANIE

Wybierz gdzie chcesz udostępnić ofertę.

Porozmawiamy
na żywo?