Newsy

ŠKODA Connect
- co to jest?

Sprawdź, jak aktywacja usługi może ułatwić Ci życie i podróżowanie!

Małgorzata Bzdak

19 października, 2022 · 3 min czytania

Strona główna - Newsy -  ŠKODA Connect  – do czego służy?

Poznaj możliwości multimedialne systemu ŠKODA Connect

ŠKODA Connect, to zupełnie nowy wymiar łączności, między samochodem, a użytkownikiem auta. Umożliwia sterowanie niektórymi funkcjami samochodu za pomocą smartfona lub smartwatcha. Dzięki usłudze możesz np.  zdalnie sprawdzić poziom paliwa w zbiorniku i dane dotyczące jazdy związane z ostatnią podróżą, sprawdzić, czy samochód jest zamknięty i znaleźć miejsce, w którym jest zaparkowany.

Infotainment Online

Łączność z Internetem pozwala na import ulubionych tras czy informacji o natężeniu ruchu. Oferuje również szeroki zakres funkcjonalności m.in: zapewnia informacje o aktualnej sytuacji na drodze, udostępnia bieżące wiadomości oraz powiadamia o prognozach pogodowych. Usługa dostarcza też kierowcom informacji o cenach paliw na wybranych stacjach, dostępności miejsc parkingowych w danej lokalizacji oraz przekazuje bieżące komunikaty drogowe.

Care Connect

 

W ramach Care Connect wyodrębnia się dwa rodzaje usług:

  • poszerzony zakres komunikacji serwisowej
  • zdalny dostęp do samochodu

Dzięki funkcjom serwisowym możliwe jest planowanie terminu przeglądu, automatyczne zgłaszanie wypadku za pomocą przycisku alarmowego czy też dostęp do raportów o stanie samochodu. Usługi zdalnego dostępu oferują kierowcy wyświetlanie m.in. najnowszych danych dotyczących jazdy, powiadomień o przekroczeniu prędkości oraz możliwość zdalnego sterowania funkcjami samochodu (np. światłami, ogrzewaniem) za pośrednictwem osobistego smartfona.

Połączenie alarmowe

Jeśli czujnik przedniej poduszki bezpieczeństwa wykryje wypadek, samochód automatycznie nawiąże połączenie z Centrum Alarmowym ŠKODY. To gwarancja Twojego bezpieczeństwa i znacznie zwiększa szansę na przeżycie w przypadku zdarzeń drogowych (szczególnie w przypadku kierowców podróżujących w pojedynkę). System przekaże dane o położeniu pojazdu, kierunku jazdy, liczbie pasażerów oraz skutkach kolizji. Istnieje również możliwość wezwania pomocy własnoręcznie, przez naciśnięcie przycisku, np. gdy jesteśmy świadkami innego wypadku. Funkcja ta zapewnienie szybkiej i fachowej pomocy w nagłych sytuacjach.

Rejestracja i aktywacja

Aby korzystać z dobrodziejstw usługi należy zarejestrować się  za pośrednictwem strony internetowej importera i aktywować konto.
Kolejne etapy:

1. Rejestracja (wypełnienie formularza i wprowadzenie danych).

2. Aktywacja (wprowadzenie numeru identyfikacyjnego samochodu i wygenerowanie kodu rejestracyjnego).

3. Zakończenie procesu (uaktywnienie usługi w samochodzie)

Przedłużenie usługi

Dostęp do usługi jest darmowy dla nowych samochodów czeskiej marki przez rok od aktywacji . Po tym okresie można przedłużyć dostęp do usługi. Jak to zrobić? Zobacz tutaj!

Pokaż porównanie (1/3)

PORÓWNYWARKA JEST PEŁNA!

W porównywarce mogą znajdować się jednocześnie trzy samochody.

Wybierz samochód, który mamy zastąpić Audi Q7 45 TDI quattro.

OBSERWUJ SAMOCHÓD

Podaj swój e-mail żeby być na bieżąco ze statusem dostępności tego samochodu oraz zmianą ceny.

UDOSTĘPNIANIE

Wybierz gdzie chcesz udostępnić ofertę.

OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Państwa danych osobowych oraz o przysługujących Państwu prawach z tym związanych.

1. Współadministratorami danych osobowych są:

1. LELLEK sp. z o.o. ul. Opolska 2c 45-960 Opole,
2. LELLEK Gliwice sp. z o.o. ul. Portowa 2 44-100 Gliwice,
3. LELLEK Koźle sp. z o.o. ul. B. Chrobrego 25 47-200 Kędzierzyn- Koźle,
4. LELLEK Katowice sp. z o.o. Oddział w Katowicach ul. T. Kościuszki 328 40-608 Katowice,
5. 3L.PL. z o.o. ul. Opolska 2c 45-960 Opole.

1. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@lellek.com.pl

2. Numer telefonu – Biuro Obsługi Klienta: 801 535 535.

3. Państwa dane osobowe przetwarzane będą w celu:

1. podniesienia bezpieczeństwa i rzetelności obsługi klienta,

2. przygotowania oferty;

3. weryfikacji możliwości zawarcia umowy,

4. realizacji usług,

5. obsługi zgłoszeń i udzielania odpowiedzi na zgłoszenia.

1. Odbiorcami Państwa danych osobowych będą:

1. wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa,

2. osoby upoważnione przez Administratora do przetwarzania danych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych,

3. podmioty, którym Administrator zleca wykonanie czynności, z którymi wiąże się konieczność przetwarzania danych (podmioty przetwarzające).

1. Państwa dane będą przechowywane przez Administratora przez okres nie dłuższy niż wymagają tego przepisy prawa lub do czasu cofnięcia wcześniej udzielonej przez Państwa zgody.

2. Posiadają Państwo prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo sprzeciwu, żądania zaprzestania przetwarzania i przenoszenia danych, jak również prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem

3. Mają Państwo prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (PUODO) w uzasadnionych przypadkach stwierdzenia przetwarzania Państwa danych niezgodnego z prawem.

4. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże Ich brak uniemożliwi realizację powyższych celów oraz kontakt z Państwem.

5. Dane udostępnione przez Państwa nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany i nie będą podlegały profilowaniu.

6. Administrator nie przekazuje danych osobowych do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej.

Cześć,w czym mogę Ci pomóc?