Newsy

Serwis samochodów elektrycznych

Ile kosztuje i czym różni się od serwisu aut z tradycyjnym napędem.

Anna Rospond-Czarnecka

20 lutego, 2023 · 3 min czytania

Strona główna - Newsy - Serwis samochodów elektrycznych

Jeździsz samochodem elektrycznym bądź hybrydą typu plug-in?

W takim razie trafiłeś w dobre miejsce, ponieważ nasze usługi dla samochodów hybrydowych i elektrycznych dotyczą wszystkich marek z grupy Volkswagen (Audi, Volkswagen, ŠKODA, SEAT, CUPRA oraz Porsche) ładowanych za pomocą wtyczki.

W autoryzowanych serwisach LELLEK pracują mechanicy przeszkoleni do obsługi pojazdów elektrycznych a nasze serwisy wyposażone są w komputery z dedykowanym elektrykom oprogramowaniem.

Samochody elektryczne, tak samo jak spalinowe, wymagają regularnego serwisu. Identycznie, jak w przypadku samochodów z tradycyjnym napędem, wymagane jest przeprowadzenie przeglądu technicznego po upływie roku (od zakupu lub ostatniego przeglądu) lub po wskazanym przez producenta przebiegu (co nastąpi pierwsze).

Nasze usługi

W serwisach LELLEK świadczymy usługi opracowane dla Twojego modelu elektrycznego lub hybrydowego i chętnie pomożemy Ci z każdym zapytaniem.

Naprawy lub usługi, które nie obejmują układu wysokiego napięcia w Twoim pojeździe elektrycznym, takie jak wymiana opon, są dostępne w każdym Autoryzowanym Serwisie Twojej marki. Jeśli jednak naprawa dotyczy akumulatora wysokonapięciowego, konieczna jest wizyta w Centrum Napraw Baterii, ponieważ tylko specjalnie wykwalifikowani technicy wysokonapięciowi są upoważnieni do wykonywania takich prac.

Skontaktuj się z nami w celu ustalenia najbliższego CNB dla Twojej marki.

Czy serwis samochodu elektrycznego jest tańszy?

Zasada jest prosta: mniej podzespołów, mniej kosztów.

Oczywiście pojazd elektryczny ma również części zużywające się ze względu na eksploatację, takie jak opony i hamulce. Niemniej jednak konserwacja jest na ogół łatwiejsza.

Mniej komponentów oznacza mniejsze zużycie i rzadszą konieczność napraw.  Standardowe czynności serwisowe w takim przypadku nie przewidują ingerencji w silnik ani elementy układu przeniesienia napędu – po prostu dlatego, że nie ma ich w samochodach elektrycznych.

O wiele mniejsze jest również  w tym przypadku zużycie hamulców, ponieważ pierwszy etap hamowania odbywa się zawsze z wykorzystaniem systemu rekuperacji, odzyskującego energię kinetyczną. Dopiero w końcowej fazie lub przy bardzo ostrym hamowaniu do akcji wkraczają hamulce.

Podobnie rzecz ma się z oponami, zwłaszcza podczas codziennej, miejskiej eksploatacji.

Auta z napędem elektrycznym pozbawione są także wielu innych podzespołów takich jak skrzynia biegów, sprzęgło, dwumasowe koło zamachowe, układ rozrządu, alternator, rozrusznik, turbosprężarka czy filtr cząstek stałych, które potencjalnie mogą odmówić posłuszeństwa a ich naprawa wiąże się z kosztami. Zapomnieć możemy również o serwisie olejowym – silnik elektryczny nie wymaga smarowania, jak to ma miejsce w jednostkach spalinowych.

Jesteśmy do twojej dypozycji

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o przeglądach i obsłudze serwisowej samochodów elektrycznych i hybrydowych, zapraszamy do kontaktu z doradcami naszych serwisów.

Pokaż porównanie (1/3)

PORÓWNYWARKA JEST PEŁNA!

W porównywarce mogą znajdować się jednocześnie trzy samochody.

Wybierz samochód, który mamy zastąpić Audi Q7 45 TDI quattro.

OBSERWUJ SAMOCHÓD

Podaj swój e-mail żeby być na bieżąco ze statusem dostępności tego samochodu oraz zmianą ceny.

UDOSTĘPNIANIE

Wybierz gdzie chcesz udostępnić ofertę.

OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Państwa danych osobowych oraz o przysługujących Państwu prawach z tym związanych.

1. Współadministratorami danych osobowych są:

1. LELLEK sp. z o.o. ul. Opolska 2c 45-960 Opole,
2. LELLEK Gliwice sp. z o.o. ul. Portowa 2 44-100 Gliwice,
3. LELLEK Koźle sp. z o.o. ul. B. Chrobrego 25 47-200 Kędzierzyn- Koźle,
4. LELLEK Katowice sp. z o.o. Oddział w Katowicach ul. T. Kościuszki 328 40-608 Katowice,
5. 3L.PL. z o.o. ul. Opolska 2c 45-960 Opole.

1. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@lellek.com.pl

2. Numer telefonu – Biuro Obsługi Klienta: 801 535 535.

3. Państwa dane osobowe przetwarzane będą w celu:

1. podniesienia bezpieczeństwa i rzetelności obsługi klienta,

2. przygotowania oferty;

3. weryfikacji możliwości zawarcia umowy,

4. realizacji usług,

5. obsługi zgłoszeń i udzielania odpowiedzi na zgłoszenia.

1. Odbiorcami Państwa danych osobowych będą:

1. wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa,

2. osoby upoważnione przez Administratora do przetwarzania danych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych,

3. podmioty, którym Administrator zleca wykonanie czynności, z którymi wiąże się konieczność przetwarzania danych (podmioty przetwarzające).

1. Państwa dane będą przechowywane przez Administratora przez okres nie dłuższy niż wymagają tego przepisy prawa lub do czasu cofnięcia wcześniej udzielonej przez Państwa zgody.

2. Posiadają Państwo prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo sprzeciwu, żądania zaprzestania przetwarzania i przenoszenia danych, jak również prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem

3. Mają Państwo prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (PUODO) w uzasadnionych przypadkach stwierdzenia przetwarzania Państwa danych niezgodnego z prawem.

4. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże Ich brak uniemożliwi realizację powyższych celów oraz kontakt z Państwem.

5. Dane udostępnione przez Państwa nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany i nie będą podlegały profilowaniu.

6. Administrator nie przekazuje danych osobowych do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej.

Cześć,w czym mogę Ci pomóc?