NewsyPromocje

Samochód do zadań specjalnych

Uzyskaj dofinansowanie zakupu w ramach programu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych „Samodzielność-Aktywność-Mobilność!”

Anna Rospond-Czarnecka

2 czerwca, 2023 · 4 min czytania

CZYTAJ WIĘCEJ
Strona główna - Newsy - Samochód do zadań specjalnych

Masz orzeczenie o niepełnosprawności i poruszasz się na wózku inwalidzkim?

Uzyskaj dofinansowanie zakupu samochodu osobowego w ramach programu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych „Samodzielność-Aktywność-Mobilność!” - mobilność osób z niepełnosprawnością.
Od 1 sierpnia 2023 r. rusza druga tura składania wniosków. Dowiedz się, jak uzyskać od 30 do 80% dofinansowania ceny samochodu.

Kupno nowego samochodu dostosowanego do osób z niepełnosprawnością ruchową?

Mogłoby się wydawać, że jest to proces skomplikowany i pracochłonny. Nic mylnego. Przy pomocy profesjonalistów, którzy rozwieją wszelkie formalności, droga od złożenia wniosku do odbioru nowego lub używanego samochodu, który ułatwia życie osób z niepełnosprawnościami, staje się prosta.

Fabryki samochodów nie produkują pojazdów gotowych do przewozu wózków inwalidzkich. Na rynku funkcjonują wyspecjalizowane firmy posiadające homologację do wykonania tak specjalistycznych zabudów. Tu niezwykle ważną rolę odgrywają handlowcy, którzy słuchając potrzeb klienta i jednocześnie działając z literą prawa, zajmują się kompleksowo procedurą dostosowania pojazdu do przewozu osób niepełnosprawnych” – mówi Rafał Miksa, Dyrektor Zarządzający w Grupie LELLEK.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientom, sprawiamy że z pozoru przejście trudnej procedury dostosowania pojazdów dla osób z niepełnosprawnościami, staje się możliwe i proste. Taki samochód po prostu ułatwia życie. Osobiście niejednokrotnie towarzyszyłem podczas odbioru samochodu przez rodziny lub podopiecznych fundacji. Zawsze jest to wielkie święto.” – wyjaśnia Rafał Miksa.

Niezawodny Volkswagen Caddy – gotowy do drogi

Takich wysokich dofinansowań na zakup samochodów nie było wcześniej. Program cieszy się zainteresowaniem wśród klientów. W salonie Volkswagen Samochody Dostawcze Lellek Opole specjaliści wychodzą naprzeciw potrzebom oraz wymaganiom klientów. Volkswagen Caddy to samochód, który można idealnie dopasować do indywidualnych potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Po wybraniu samochodu, który wstępnie spełniałby oczekiwania w zakresie codziennego użytkowania nasi specjaliści dobierają wspólnie z klientem odpowiedni rodzaj zabudowy. Taki pojazd musi przejść badania techniczne, po czym staje się prawdziwym pomocnikiem w trudach codzienności.” – mówi Rafał Miksa.

Każdy pojazd musi być wyposażony w specjalne najazdy lub windę (platformę), pasy bezpieczeństwa oraz oznakowanie. Ważną informacją dla naszych Klientów jest fakt, że cały proces odbywa się w salonie. Wspólnie wybieramy zabudowę oraz konfigurujemy samochód. Po stronie klienta jest złożenie wniosku i zadbanie o sprawy formalne, ale kwestie związane z dopasowaniem samochodu odbywają się w salonie.” – wyjaśnia  Wojciech Pipała, Specjalista ds. sprzedaży w salonie Volkswagen Samochody Dostawcze Lellek Opole.

Klienci, którzy zdecydowali się na model Volkswagen Caddy sa bardzo zadowoleni. Tym bardziej, że każdy samochód jest objęty 5-letnią gwarancją lub limitem 150 000 km. W salonie służymy kompleksową pomocą przy konfiguracji samochodu.” – dodaje Wojciech Pipała.

Dofinansowanie krok po kroku. Wszystko, co musisz wiedzieć

Program „Samodzielność – Aktywność – Mobilność!” – Mobilność osób
z niepełnosprawnością
powstał, by osoby te mogły być bardziej niezależne, aktywne społecznie i zawodowo. Samochód pozwala spełnić te wszystkie warunki oraz po prostu zwiększyć komfort życia.

Dofinansowanie dotyczy części kosztów zakupu dostosowanego samochodu osobowego. tj. pojazdu, który technicznie dostosowano do indywidualnych potrzeb kierowcy lub pasażera z niepełnosprawnością, która uniemożliwia poruszanie się bez wózka inwalidzkiego. W samochodzie dostosowanym w ten sposób zajmujesz miejsce kierowcy lub pasażera bez przesiadania się z wózka inwalidzkiego. Dofinansowanie można przeznaczyć na zakup nowego lub używanego dostosowanego samochodu osobowego. Wynosi od 30 do 80% – w zależności od wartości samochodu.

Zapraszamy do salonu Volkswagen Samochody Dostawcze Lellek Opole. Nasi profesjonaliści odpowiedzą na wszystkie pytania i pomogą w dostosowaniu samochodu do indywidualnych potrzeb naszych klientów.

Na wszelkie pytania odpowiadają Pracownicy PFRON, którzy są do dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00. Numer telefonu do Oddziału PFRON w województwie opolskim: (77) 88 72 000.

Warto zapamiętać, że składanie wniosków odbywa się wyłącznie w formie elektronicznej. W celu złożenia wniosku wnioskodawca musi posiadać podpis kwalifikowany lub profil zaufany. Druga tura składania wniosków rusza od 1 do 31 sierpnia.

Masz pytania? Sprawdź wszystkie szczegóły na oficjalnych stronach

www.pfron.org.pl, www.samorzad.infor.pl  oraz www.gov.pl.

Wszystkie szczegóły o programie na stronie: https://www.pfron.org.pl/aktualnosci/szczegoly-aktualnosci/news/uzyskaj-dofinansowanie-do-zakupu-samochodu-osobowego/

Źródło: www.pfron.org.pl, www.samorzad.infor.pl oraz www.gov.pl.

  Masz pytanie? Napisz do nas.

  W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Państwa danych osobowych oraz o przysługujących Państwu prawach z tym związanych. .

   DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA

   Pozostańmy w kontakcie.
   Bądź na liście osób dowiadujących się o naszych promocjach priotytetowo!

   Pokaż porównanie (1/3)

   PORÓWNYWARKA JEST PEŁNA!

   W porównywarce mogą znajdować się jednocześnie trzy samochody.

   Wybierz samochód, który mamy zastąpić Audi Q7 45 TDI quattro.

   OBSERWUJ SAMOCHÓD

   Podaj swój e-mail żeby być na bieżąco ze statusem dostępności tego samochodu oraz zmianą ceny.

   UDOSTĘPNIANIE

   Wybierz gdzie chcesz udostępnić ofertę.

   OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

   W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Państwa danych osobowych oraz o przysługujących Państwu prawach z tym związanych.

   1. Współadministratorami danych osobowych są:

   1. LELLEK sp. z o.o. ul. Opolska 2c 45-960 Opole,
   2. LELLEK Gliwice sp. z o.o. ul. Portowa 2 44-100 Gliwice,
   3. LELLEK Koźle sp. z o.o. ul. B. Chrobrego 25 47-200 Kędzierzyn- Koźle,
   4. LELLEK Katowice sp. z o.o. Oddział w Katowicach ul. T. Kościuszki 328 40-608 Katowice,
   5. 3L.PL. z o.o. ul. Opolska 2c 45-960 Opole.

   1. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@lellek.com.pl

   2. Numer telefonu – Biuro Obsługi Klienta: 801 535 535.

   3. Państwa dane osobowe przetwarzane będą w celu:

   1. podniesienia bezpieczeństwa i rzetelności obsługi klienta,

   2. przygotowania oferty;

   3. weryfikacji możliwości zawarcia umowy,

   4. realizacji usług,

   5. obsługi zgłoszeń i udzielania odpowiedzi na zgłoszenia.

   1. Odbiorcami Państwa danych osobowych będą:

   1. wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa,

   2. osoby upoważnione przez Administratora do przetwarzania danych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych,

   3. podmioty, którym Administrator zleca wykonanie czynności, z którymi wiąże się konieczność przetwarzania danych (podmioty przetwarzające).

   1. Państwa dane będą przechowywane przez Administratora przez okres nie dłuższy niż wymagają tego przepisy prawa lub do czasu cofnięcia wcześniej udzielonej przez Państwa zgody.

   2. Posiadają Państwo prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo sprzeciwu, żądania zaprzestania przetwarzania i przenoszenia danych, jak również prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem

   3. Mają Państwo prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (PUODO) w uzasadnionych przypadkach stwierdzenia przetwarzania Państwa danych niezgodnego z prawem.

   4. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże Ich brak uniemożliwi realizację powyższych celów oraz kontakt z Państwem.

   5. Dane udostępnione przez Państwa nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany i nie będą podlegały profilowaniu.

   6. Administrator nie przekazuje danych osobowych do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej.

   Cześć,w czym mogę Ci pomóc?