NewsyPromocje

Nowy Passat dostępny od ręki!

Wybierz swój nowy samochód spośród modeli dostępnych od ręki w Volkswagen Lellek Gliwice.

Samochody dostępne od ręki

Passat 1.5 TSI ACT mHEV Business DSG

2024 - 150 KM - Automatyczna - Benzyna

Szczegóły

Passat 1.5 TSI ACT mHEV Elegance DSG

2024 - 150 KM - Automatyczna - Benzyna

Szczegóły

Passat 1.5 TSI EVO Elegance DSG

2024 - 150 KM - Automatyczna - Benzyna

Szczegóły
Strona główna - Newsy - Nowy Passat dostępny od ręki

Nowy Volkswagen Passat przenosi komfort podróżowania i obsługi na nowy poziom

Nowy Passat to połączenie dużej przestrzeni, starannego wykończenia przy użyciu materiałów wysokiej jakości, przyjemnych w dotyku elementów i wysokiej funkcjonalności, bardzo wygodnych foteli i świetnego wygłuszenia. Wszystko to składa się na samochód wręcz stworzony do dalekich podróży. Wraz z nową generacją swojego bestsellera, Volkswagen po raz kolejny ma w swojej ofercie auto, które pod wieloma względami wykracza poza swój segment.

Nowy Volkswagen Passat wyraźnie się zmienił w porównaniu do poprzednika. I nie chodzi tylko o stylizację, lecz także m.in. o gabaryty. Znacząco wydłużono rozstaw osi (o 50 mm, do 2841 mm), w nieco mniejszym stopniu auto urosło na szerokość (+20 mm – do 1852 mm). Ale największe wrażenie robi długość – Passat dziewiątej generacji mierzy 4917 mm, o 144 mm więcej niż poprzednik. Większe gabaryty przekładają się na większą przestrzeń dla pasażerów, co z pewnością wpłynie na poprawę wygody podróżowania. Szczególnie wysoki komfort jazdy w doskonale wyciszonym nadwoziu będzie w odmianach z opcjonalnym, adaptacyjnym zawieszeniem DCC Pro i nowymi fotelami ergoActive z pneumatycznym masażem.

Nowe fotele ergoActive z funkcją masażu i klimatyzacji

Opcjonalnie Passat Variant będzie dostępny z nowymi przednimi fotelami ergoActive. Są one wyposażone w elektryczną regulację (do 14 kierunków w zależności od modelu i wyposażenia), a także funkcje masażu i klimatyzacji. Cechy charakterystyczne: pneumatyczna 4-kierunkowa regulacja odcinka lędźwiowego i pneumatyczny 3-komorowy masaż lub 10-komorowy masaż punktowy w oparciach siedzeń, w zależności od wyposażenia. Posiadają one również funkcję podgrzewania i wentylacji. Na szczycie gamy są fotele skórzane z wentylacją. Oprócz indywidualnych trybów, kierowca i pasażer z przodu mogą aktywować tryb automatyczny; czujniki temperatury i wilgotności w fotelach wykrywają potrzebę chłodzenia i/lub ogrzewania i odpowiednio ustawią klimatyzację.

Zawieszenie sterowane elektronicznie

Wykorzystana w nowym Passacie platforma MQB evo umożliwia zastosowanie nowej generacji adaptacyjnego zawieszenia – DCC Pro. Sprawia ono, że charakterystyka prowadzenia jest bardziej neutralna i stabilna, a auto prowadzi się niezwykle precyzyjnie. Na poprawę właściwości jezdnych ma również wpływ czterowahaczowe tylne zawieszenie, zmodyfikowane ustawienia elektromechanicznego wspomagania układu kierowniczego, a także nowe stabilizatory i amortyzatory.

Główne funkcje systemu DCC

W przypadku nowego systemu DCC i jego poprzedniej generacji jedno się nie zmieniło: aktywne sterowanie amortyzatorami nieustannie reaguje na stan nawierzchni, a także na sytuację na drodze, biorąc pod uwagę takie parametry, jak kąt skrętu kierownicy, hamowanie i przyspieszanie. Idealne tłumienie jest obliczane w ułamku sekundy i regulowane na amortyzatorach dla każdego koła. Kierowca ma również możliwość indywidualnego ustawienia DCC od bardzo komfortowego do bardzo sportowego. Adaptacyjne zawieszenie zawsze zapewnia optymalny komfort jazdy i najlepsze właściwości jezdne.

DCC Pro w szczegółach

Nowy system DCC Pro jeszcze bardziej niż poprzednik poprawia komfort jazdy. W odróżnieniu od systemu DCC z amortyzatorami 1-zaworowymi, amortyzatory nowego DCC Pro są wyposażone w dwa zawory, dzięki czemu reagują szybciej i bardziej precyzyjnie, co pozwala uzyskać optymalne właściwości jezdne. Do tej pory amortyzatory dwuzaworowe były stosowane tylko w połączeniu z osiami wielowahaczowymi w klasie luksusowej; integracja z kolumnami MacPhersona jest nowością. Nowy adaptacyjny system zawieszenia DCC Pro znacznie zwiększa rozpiętość charakterystyki podwozia – od dynamiki po komfort. W połączeniu z nim kierowca doświadcza bardzo przyjemnej i bezpiecznej jazdy nawet na złej nawierzchni. Redukując wstrząsy, uzyskano jednocześnie precyzyjne poziomowanie nadwozia.

Nowy wyświetlacz head-up i Digital Cockpit

O komfort kierowcy dbają także wyświetlacz head-up, opracowany specjalnie do nowego Passata i wyświetlacz Digital Cockpit. Wyświetla on najważniejsze dla kierowcy informacje przez przednią szybę w wirtualnej przestrzeni przed pojazdem. Wcześniej stosowano prostszy wyświetlacz head-up z wysuwaną powierzchnią projekcyjną. Ponadto Passat, jak wszystkie najnowsze modele zbudowane na platformie MQB evo, jest standardowo wyposażony w cyfrowe instrumenty pokładowe Digital Cockpit. Ich grafika została przeprojektowana, a zakres funkcji – rozszerzony. Za pomocą odpowiednich przycisków na kierownicy wielofunkcyjnej kierowca może wywołać różne podstawowe konfiguracje graficzne (widoki), którym z kolei można indywidualnie przypisać ulubione funkcje.

  Uzupełnij formularz kontaktowy i umów się na jazdę próbną!

  W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Państwa danych osobowych oraz o przysługujących Państwu prawach z tym związanych. .

  Pokaż porównanie (1/3)

  PORÓWNYWARKA JEST PEŁNA!

  W porównywarce mogą znajdować się jednocześnie trzy samochody.

  Wybierz samochód, który mamy zastąpić Audi Q7 45 TDI quattro.

  OBSERWUJ SAMOCHÓD

  Podaj swój e-mail żeby być na bieżąco ze statusem dostępności tego samochodu oraz zmianą ceny.

  UDOSTĘPNIANIE

  Wybierz gdzie chcesz udostępnić ofertę.

  OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

  W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Państwa danych osobowych oraz o przysługujących Państwu prawach z tym związanych.

  1. Współadministratorami danych osobowych są:

  1. LELLEK sp. z o.o. ul. Opolska 2c 45-960 Opole,
  2. LELLEK Gliwice sp. z o.o. ul. Portowa 2 44-100 Gliwice,
  3. LELLEK Koźle sp. z o.o. ul. B. Chrobrego 25 47-200 Kędzierzyn- Koźle,
  4. LELLEK Katowice sp. z o.o. Oddział w Katowicach ul. T. Kościuszki 328 40-608 Katowice,
  5. 3L.PL. z o.o. ul. Opolska 2c 45-960 Opole.

  1. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@lellek.com.pl

  2. Numer telefonu – Biuro Obsługi Klienta: 801 535 535.

  3. Państwa dane osobowe przetwarzane będą w celu:

  1. podniesienia bezpieczeństwa i rzetelności obsługi klienta,

  2. przygotowania oferty;

  3. weryfikacji możliwości zawarcia umowy,

  4. realizacji usług,

  5. obsługi zgłoszeń i udzielania odpowiedzi na zgłoszenia.

  1. Odbiorcami Państwa danych osobowych będą:

  1. wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa,

  2. osoby upoważnione przez Administratora do przetwarzania danych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych,

  3. podmioty, którym Administrator zleca wykonanie czynności, z którymi wiąże się konieczność przetwarzania danych (podmioty przetwarzające).

  1. Państwa dane będą przechowywane przez Administratora przez okres nie dłuższy niż wymagają tego przepisy prawa lub do czasu cofnięcia wcześniej udzielonej przez Państwa zgody.

  2. Posiadają Państwo prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo sprzeciwu, żądania zaprzestania przetwarzania i przenoszenia danych, jak również prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem

  3. Mają Państwo prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (PUODO) w uzasadnionych przypadkach stwierdzenia przetwarzania Państwa danych niezgodnego z prawem.

  4. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże Ich brak uniemożliwi realizację powyższych celów oraz kontakt z Państwem.

  5. Dane udostępnione przez Państwa nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany i nie będą podlegały profilowaniu.

  6. Administrator nie przekazuje danych osobowych do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej.

  Cześć,w czym mogę Ci pomóc?