NewsyPromocje

Nowa Škoda Superb: przestrzeń, komfort i swoboda wyboru

Zobacz czwartą generację tuż po premierze!

Małgorzata Bzdak

3 listopada, 2023 · 5 min czytania

Dowiedz się więcej
Strona główna - Newsy - Nowa Škoda Superb: przestrzeń, komfort i swoboda wyboru

Zaprezentowano nową Škodę Superb

2 listopada odbyła się premiera czwarej generację kultowego modelu. Oprócz nowego wyglądu oferuje więcej przestrzeni i komfortu oraz najnowocześniejszą technologię.

Premierowa Skoda Superb w wersji sedan (liftback).

Superb – pierwsze wrażenie

Nowy Superb to kontynuacja tradycji – model jest przestronny i elegancki do granic możliwości.

Wykorzystanie nowoczesnych materiałów oraz technologii przenosi komfort i wygodę w nowy wymiar. Od teraz kierowca, pasażerowie jak i przewożone bagaże będą miały jeszcze więcej miejsca!

Obejrzyj nagranie z premiery online: 

Czwarta generacja oferuje bogactwo opcji do wyboru. Superb będzie nadal dostępny w wersjach nadwozia kombi i hatchback, a klienci będą mogli wybierać spośród aż  siedmiu różnych odsłon wnętrza, sześciu opcji układu napędowego, w tym wariantu hybrydowego typu plug-in i napędu 4×4. Dostępna będzie również wersja wyposażenia premium Laurin & Klement.

„Superb jest okrętem flagowym gamy silników spalinowych Škody od ponad 20 lat. W czwartej generacji tak pozostanie, oferując jeszcze bardziej wyrafinowany, rzeźbiarski design, wyjątkową przestronność i najnowocześniejszą technologię” – mówi Klaus Zellmer, prezes zarządu Škody.

Otwarty, pojemny bagażnik wersji Combi premierowej Skody Superb z 2023 r.

Nowe kolory i jeszcze więcej miejsca

Patrząc na nadwozie, można zauważyć  nowy język projektowania Škody, Modern Solid. Już wkrótce Klienci będą mogli wybierać łącznie spośród ośmiu odcieni kolorystycznych, z czego sześć to zupełnie nowości! Są to Purity White i metaliczne odcienie Pebble Silver, Ebony Black, Cobalt Blue, Carmine Red i Ice Tea Yellow.

 

Nowe kolory nadwozia premierowej Skody Superb z 2023 r.

Nowy Superb jest większy niż poprzednia generacja, a nadwozie charakteryzuje się ulepszoną aerodynamiką. Niższe współczynniki oporu powietrza wynoszą 0,23 w przypadku hatchbacka i 0,25 w przypadku kombi, co oznacza poprawę o odpowiednio 10% i 15%. WAŻNE: przyczynia się to do zmniejszenia zużycia paliwa!

Przód samochodu zdominowany jest przez nową ośmiokątną osłonę chłodnicy i reflektory LED Matrix Beam drugiej generacji, które zapewniają aż o 40% więcej strumienia świetlnego niż pierwsza wersja. Koła mogą mieć średnicę do 19 cali.

Złota Skoda Superb w wersji kombi. Pokaz premierowy z listopada 2023 r.

„Superb tradycyjnie kształtował język projektowania Škody i czwarta generacja modelu będzie to nadal robić: jego wygląd charakteryzują ostro zarysowane linie, wyraźnie określone dynamiczne proporcje oraz nowoczesna rzeźbiarska i krystaliczna stylistyka. Udało nam się również znacznie poprawić aerodynamikę zarówno hatchbacka, jak i kombi, oferując jednocześnie pasażerom jeszcze więcej przestrzeni” – mówi Oliver Stefani, szef Škoda Design.

Superb oferuje więcej miejsca zarówno dla pasażerów, jak i bagażu. Obydwa warianty nadwozia są dłuższe i wyższe od swojego poprzednika (o 40 mm i 5 mm w kombi, 43 mm i 12 mm w hatchbacku), dzięki czemu pasażerowie będą mieli nie tylko więcej miejsca na nogi, ale także nad głowami. Bagażnik pozostaje ogromny – hatchback ma pojemność 645 litrów (wzrost o 20 litrów), a kombi 690 litrów (więcej o 30 litrów).

Praktyczność i trwałość

Wnętrze Škody Superb czwartej generacji jest praktyczne zarówno pod względem przestrzeni, schowków, jak i elementów sterujących i funkcji. Deska rozdzielcza jest przejrzysta i elegancka, zdominowana przez duży 10- lub 13-calowy ekran informacyjno-rozrywkowy z 10-calowym wirtualnym kokpitem dla kierowcy. Cechą szczególną nowej generacji są wielofunkcyjne inteligentne pokrętła, które zapewniają szybki i łatwy dostęp do różnych funkcji, w tym do regulacji klimatyzacji.

Siedem różnych opcji wystroju wnętrza tworzy przyjemne środowisko dla pasażerów, a użyte materiały kładą szczególny nacisk na zrównoważony rozwój. Na przykład wszystkie materiały tekstylne na siedzeniach i tapicerce drzwi wykonane są w 100% z poliestru pochodzącego z recyklingu, a skóra jest garbowana w procesie przyjaznym dla środowiska. Skrobaczka do lodu w korku zbiornika i parasol w drzwiach, które jako pierwszy zastosowano w Superbie, są teraz również wykonane z materiałów zrównoważonych.

Blękitna Skoda Superb Combi w wersji hybrydowej plug in.

Najnowocześniejsza technologia

Samochody dostępne będą w sześciu wariantach silnikowych.

Jednostka 1,5 TSI o mocy 110 kW jest wyposażona w technologię miękkiej hybrydy, natomiast jednostka 2,0 TSI w wersjach 150 kW i 195 kW zapewnia dużą moc.

Oszczędny silnik wysokoprężny 2.0 TDI będzie dostępny w wersjach o mocy 110 kW i 142 kW.

Szósty układ napędowy to hybryda typu plug-in, która łączy jednostkę 1,5 TSI i silnik elektryczny. Ten ostatni zapewnia moc systemową 150 kW (204 KM) i umożliwia zasięg w trybie całkowicie elektrycznym wynoszący ponad 100 kilometrów w cyklu WLTP. Jednostka ta będzie dostępna wyłącznie w wersji kombi.

Wszystkie warianty modelu Superb najnowszej generacji wyposażone są w automatyczną skrzynię biegów DSG z wybierakiem na kolumnie kierownicy, a najmocniejsze silniki wysokoprężne i benzynowe są standardowo wyposażone w napęd na cztery koła.

Interseuje Cię ten model?

Nowa Škoda Superb jeszcze nie jest dostępna w salonach. Rozpoczyna się właśnie jej masowa produkcja zakładach Grupy Volkswagen w Bratysławie na Słowacji.
Fizycznie trafi do nas na początku 2024 roku.

  Uzupełnij formularz kontaktowy i umów się na jazdę próbną!

  W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Państwa danych osobowych oraz o przysługujących Państwu prawach z tym związanych. .

  Pokaż porównanie (1/3)

  PORÓWNYWARKA JEST PEŁNA!

  W porównywarce mogą znajdować się jednocześnie trzy samochody.

  Wybierz samochód, który mamy zastąpić Audi Q7 45 TDI quattro.

  OBSERWUJ SAMOCHÓD

  Podaj swój e-mail żeby być na bieżąco ze statusem dostępności tego samochodu oraz zmianą ceny.

  UDOSTĘPNIANIE

  Wybierz gdzie chcesz udostępnić ofertę.

  OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

  W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Państwa danych osobowych oraz o przysługujących Państwu prawach z tym związanych.

  1. Współadministratorami danych osobowych są:

  1. LELLEK sp. z o.o. ul. Opolska 2c 45-960 Opole,
  2. LELLEK Gliwice sp. z o.o. ul. Portowa 2 44-100 Gliwice,
  3. LELLEK Koźle sp. z o.o. ul. B. Chrobrego 25 47-200 Kędzierzyn- Koźle,
  4. LELLEK Katowice sp. z o.o. Oddział w Katowicach ul. T. Kościuszki 328 40-608 Katowice,
  5. 3L.PL. z o.o. ul. Opolska 2c 45-960 Opole.

  1. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@lellek.com.pl

  2. Numer telefonu – Biuro Obsługi Klienta: 801 535 535.

  3. Państwa dane osobowe przetwarzane będą w celu:

  1. podniesienia bezpieczeństwa i rzetelności obsługi klienta,

  2. przygotowania oferty;

  3. weryfikacji możliwości zawarcia umowy,

  4. realizacji usług,

  5. obsługi zgłoszeń i udzielania odpowiedzi na zgłoszenia.

  1. Odbiorcami Państwa danych osobowych będą:

  1. wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa,

  2. osoby upoważnione przez Administratora do przetwarzania danych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych,

  3. podmioty, którym Administrator zleca wykonanie czynności, z którymi wiąże się konieczność przetwarzania danych (podmioty przetwarzające).

  1. Państwa dane będą przechowywane przez Administratora przez okres nie dłuższy niż wymagają tego przepisy prawa lub do czasu cofnięcia wcześniej udzielonej przez Państwa zgody.

  2. Posiadają Państwo prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo sprzeciwu, żądania zaprzestania przetwarzania i przenoszenia danych, jak również prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem

  3. Mają Państwo prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (PUODO) w uzasadnionych przypadkach stwierdzenia przetwarzania Państwa danych niezgodnego z prawem.

  4. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże Ich brak uniemożliwi realizację powyższych celów oraz kontakt z Państwem.

  5. Dane udostępnione przez Państwa nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany i nie będą podlegały profilowaniu.

  6. Administrator nie przekazuje danych osobowych do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej.

  Cześć,w czym mogę Ci pomóc?