Newsy

Škoda Scala i Kamiq w nowej odsłonie

Sprawdź, co nowego w kultowych miejskich modelach

MS

Magdalena Stercula

31 stycznia, 2024 · 3 min czytania

Strona główna - Newsy - Škoda Scala i Kamiq w nowej odsłonie

Škoda Scala i Kamiq w nowej odsłonie

Zaawansowane technologie, charakterystyczny design i nowy, wyższy poziom komfortu i bezpieczeństwa – poznaj nową Škodę Scalę i nową Škodę Kamiq.

Powiew świeżości

Škoda Scala wygląda teraz jeszcze bardziej dynamicznie. Zmiana grilla, reflektorów oraz zderzaków zarówno z przodu, jak i z tyłu. Škoda Kamiq również doczekała się zmian w grillu, nowych zderzaków z efektownymi dyfuzorami. Zachowane zostały, charakterystyczne dla Škody Kamiq dzielone reflektory. Tym razem jednak ich proporcje uległy zmianie: górny element został wysmuklony,  podczas gdy górny został nieco powiększony. Mogą być w nich umieszczone reflektory TOP LED z charakterystycznym 8-kątnym modułem Matrix. W modelu Škoda Scala krystaliczne moduły LED zostały zaprojektowane tak, aby przypominać iskrzące się małe bloki lodu lub kamienie szlachetne.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Podobnie, jak we wszystkich modelach, Škoda stawia na bezpieczeństwo. W przypadku modeli Škoda Scala oraz Škoda Kamiq poprawa jakości bezpieczeństwa zadziała się wielotorowo. Z jednej strony, po raz pierwszy, możliwy jest wybór świateł TOP LED Matrix, dzięki którym jazda nocą nie stanowi żadnego problemu. Odpowiednio doświetlona droga sprawia wrażenie, że noc zamieniła się w dzień.

Asystent wsparcia ruchu poprzecznego, którego wybór może uchronić nas przed kolizją. Wykrywa on bowiem potencjalne przeszkody w trakcie manewrowania, a w przypadku nieuchronnej kolizji automatycznie zatrzymuje pojazd.

Zrównoważone materiały

Nowe modele zostały wyprodukowane w duchu ekologii – w konstrukcji nowej Škody Scali oraz nowej Škody Kamiq wykorzystane zostały zrównoważone materiały. Zbiornik na płyn pod przednią szybą i okładziny nadkoli wykonane zostały z tworzyw pochodzących z recyklingu. Podobnych rozwiązań nie brakuje również we wnętrzach, gdzie do produkcji tapicerki, podłogi czy dywaników wykorzystano naturalne włókna roślinne.

Wydajna generacja evo2, która została zaimplementowana w nowoczesnych silnikach TSI. W produkcji dostępne są – podstawowa trzycylindrowa jednostka 1.0 TSI o mocy 95KM z manualną skrzynią biegów. Jednostka z większą mocą, 115KM, dostępna jest w wariantach 6-biegowej skrzyni manualnej lub 7-biegowej skrzyni DSG. Analogicznie w silniku czterocylindrowym, tutaj również można wybrać skrzynię manualną lub automatyczną. Dodatkowo jednostka czterocylindrowa posiada funkcję ACT, czyi automatyczną dezaktywację środkowych cylindrów, gdy ich moc nie jest potrzebna. Dwa środkowe cylindry zostają wyłączone, kierowca nie czuje różnicy podczas prowadzenia, a zużycie paliwa maleje.

Zarówno w przypadku nowej Škody Scali, jak i nowej Škody Kamiq, dostępny jest pakiet bezdroża, w którym prześwit w zawieszeniu zwiększa się oraz pakiet Sport Chasiss Control, w który mamy możliwość wyboru dwóch ustawień amortyzatorów – obniżenie o 15 mm w modelu Scala i 10 mm w modelu Kamiq).

Nowa Škoda Scala i nowa Škoda Kamiq dostępne w wyprzedaży rocznika 2024!

  Uzupełnij formularz kontaktowy i umów się na jazdę próbną!

  W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Państwa danych osobowych oraz o przysługujących Państwu prawach z tym związanych. .

  Pokaż porównanie (1/3)

  PORÓWNYWARKA JEST PEŁNA!

  W porównywarce mogą znajdować się jednocześnie trzy samochody.

  Wybierz samochód, który mamy zastąpić Audi Q7 45 TDI quattro.

  OBSERWUJ SAMOCHÓD

  Podaj swój e-mail żeby być na bieżąco ze statusem dostępności tego samochodu oraz zmianą ceny.

  UDOSTĘPNIANIE

  Wybierz gdzie chcesz udostępnić ofertę.

  OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

  W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Państwa danych osobowych oraz o przysługujących Państwu prawach z tym związanych.

  1. Współadministratorami danych osobowych są:

  1. LELLEK sp. z o.o. ul. Opolska 2c 45-960 Opole,
  2. LELLEK Gliwice sp. z o.o. ul. Portowa 2 44-100 Gliwice,
  3. LELLEK Koźle sp. z o.o. ul. B. Chrobrego 25 47-200 Kędzierzyn- Koźle,
  4. LELLEK Katowice sp. z o.o. Oddział w Katowicach ul. T. Kościuszki 328 40-608 Katowice,
  5. 3L.PL. z o.o. ul. Opolska 2c 45-960 Opole.

  1. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@lellek.com.pl

  2. Numer telefonu – Biuro Obsługi Klienta: 801 535 535.

  3. Państwa dane osobowe przetwarzane będą w celu:

  1. podniesienia bezpieczeństwa i rzetelności obsługi klienta,

  2. przygotowania oferty;

  3. weryfikacji możliwości zawarcia umowy,

  4. realizacji usług,

  5. obsługi zgłoszeń i udzielania odpowiedzi na zgłoszenia.

  1. Odbiorcami Państwa danych osobowych będą:

  1. wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa,

  2. osoby upoważnione przez Administratora do przetwarzania danych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych,

  3. podmioty, którym Administrator zleca wykonanie czynności, z którymi wiąże się konieczność przetwarzania danych (podmioty przetwarzające).

  1. Państwa dane będą przechowywane przez Administratora przez okres nie dłuższy niż wymagają tego przepisy prawa lub do czasu cofnięcia wcześniej udzielonej przez Państwa zgody.

  2. Posiadają Państwo prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo sprzeciwu, żądania zaprzestania przetwarzania i przenoszenia danych, jak również prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem

  3. Mają Państwo prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (PUODO) w uzasadnionych przypadkach stwierdzenia przetwarzania Państwa danych niezgodnego z prawem.

  4. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże Ich brak uniemożliwi realizację powyższych celów oraz kontakt z Państwem.

  5. Dane udostępnione przez Państwa nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany i nie będą podlegały profilowaniu.

  6. Administrator nie przekazuje danych osobowych do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej.

  Cześć,w czym mogę Ci pomóc?