Newsy

Kółko w maszynie

Szkolenie z kompetencji miękkich dla mistrzów serwisów.

Zuzanna Górka

18 czerwca, 2024 · 4 min czytania

CZYTAJ WIĘCEJ
Strona główna - Newsy - Kółko w maszynie

Jesteśmy silnikiem

"Jesteśmy silnikiem, który z pasją dba o mobilność i bezpieczeństwo, tworząc najlepsze warunki współpracy." - tak o sobie powiedzieli Kierownicy serwisów w LELLEK Opole.

Lubimy się szkolić. Dobrze wiemy o tym, że ciągły rozwój i zdobywanie wiedzy jest kluczem do bardziej efektywnej pracy. Mistrzowie serwisów mieli okazje przez cały tydzień opuścić swoje warsztaty i zgłębić wiedzę z zakresu komunikacji, relacji międzyludzkich oraz biznesowych. Mistrzowie serwisów skupili się na rozwijaniu umiejętności miękkich.

To szkolenie podkreśliło, jak ważne są kwestie nietechniczne w codziennej pracy serwisowej. Choć kompetencje techniczne są fundamentalne, w Grupie LELLEK dostrzegamy, że umiejętności interpersonalne i komunikacyjne odgrywają kluczową rolę w budowaniu relacji z klientami i współpracownikami.

15

Mistrzów serwisu

5

dni szkoleniowych

Zawsze warto rozmawiać. Rozwijać swoje umiejętności i zdobywać nową wiedzę.

W biurze Błażeja Jarząba, Dyrektora Zarządzającego, który odpowiada m.in za dział Aftersales w Opolu, jest powieszona wielka kartka z odręcznie napisanymi hasłami ze szkolenia. Wspomniany wyżej cytat o silniku znajduje się w centrum. Pracownicy wypisali również takie hasła, jak: „odwaga”, „zaufanie”, „rozmowa”, „wsparcie”, „systematyczność”, „rozwijanie się”, „branie odpowiedzialności”, „współpraca”.

„O tę współpracę właśnie mi chodzi. O wzajemne zaufanie, inspirowanie się, motywowanie, bycie dobrym przykładem dla innych. W codziennej pracy rozmowa jest dla mnie bardzo ważna. Słucham i rozmawiam. Do tego samego nakłaniam Kierowników – do wspólnych rozmów z mistrzami serwisów, mechanikami, doradcami serwisowymi. Bez wiedzy, doświadczenia, profesjonalizmu, serwis samochodowy nie jest w stanie funkcjonować. Brak skutecznej komunikacji będzie brakującym kółkiem w maszynie. Zależy mi na tym, aby atmosfera pracy była bardzo dobra, bo tylko wtedy każdy Klient będzie czuł się w naszych Serwisach jak u siebie.– mówi Błażej Jarząb, Dyrektor Zarządzający w Grupie LELLEK.

Zawsze czytam rzeczy, z których mogę się czegoś nauczyć. Psychologia, komunikacja, interesują mnie tematy, gdzie są relacje ludzkie. Jak coś robię, to staram się przygotować. Dobrze się wtedy czuję, jak mam twardy grunt pod nogami. Najmniej konfliktów jest wtedy, kiedy ma się szansę poznać drugą osobę. Nawet nie wiemy, kiedy wykorzystujemy wiedzę, której się nauczyliśmy, nawet podświadomie. Z reguły na szkoleniach siedzę cicho. Na tym szkoleniu – z przyjemnością coś dopowiadałem. Dużo się nauczyłem i to szkolenie było dla mnie rewelacyjne – mówi Dariusz Ebisz, Mistrz serwisu SKODA, uczestnik szkolenia.

Dlaczego umiejętności miękkie są równie ważne?

Fach w ręku i profesjonalizm to jedno. Umiejętność skutecznego komunikowania się i rozwiązywania problemów dzięki rozmowie, to drugie. Umiejętności miękkie są tak samo ważne i potrzebne. Żeby wszystko działało, jak należy.

Budowanie relacji z klientami

Klient to nie tylko osoba, która wymaga rozwiązania problemu technicznego. Często poszukuje także wsparcia, zrozumienia i profesjonalnego podejścia. Mistrzowie serwisu, którzy potrafią efektywnie komunikować się, słuchać potrzeb klientów i okazywać empatię, budują zaufanie i lojalność, co jest bezcenne w długofalowej współpracy.

Efektywna współpraca zespołowa

Wysokie umiejętności techniczne to jedno, ale umiejętność pracy w zespole to zupełnie inny wymiar profesjonalizmu. Szkolenie skupiło się na rozwijaniu kompetencji takich jak praca zespołowa, zarządzanie konfliktami oraz zdolność do efektywnej komunikacji w grupie. Tego typu umiejętności są kluczowe dla utrzymania harmonii i wydajności w miejscu pracy.

Rozwój osobisty i zawodowy

Umiejętności miękkie to także narzędzia, które wspierają rozwój osobisty. Mistrzowie serwisu, którzy potrafią zarządzać stresem, organizować czas pracy i motywować się, są bardziej efektywni i zadowoleni z wykonywanych obowiązków. To przekłada się na ich satysfakcję zawodową i chęć do dalszego rozwoju.

Zarządzanie relacjami z trudnymi klientami

Nie każdy klient jest łatwy w obsłudze. Szkolenie obejmowało również techniki radzenia sobie z trudnymi sytuacjami i klientami. Mistrzowie serwisu nauczyli się, jak zachować spokój, być asertywnym i jednocześnie dążyć do rozwiązania konfliktu w sposób satysfakcjonujący dla obu stron.

  • Prowadzący szkolenie: Jakub Kurtycz
  • Firma szkoleniowa: KEREL
Pokaż porównanie (1/3)

PORÓWNYWARKA JEST PEŁNA!

W porównywarce mogą znajdować się jednocześnie trzy samochody.

Wybierz samochód, który mamy zastąpić Audi Q7 45 TDI quattro.

OBSERWUJ SAMOCHÓD

Podaj swój e-mail żeby być na bieżąco ze statusem dostępności tego samochodu oraz zmianą ceny.

UDOSTĘPNIANIE

Wybierz gdzie chcesz udostępnić ofertę.

OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Państwa danych osobowych oraz o przysługujących Państwu prawach z tym związanych.

1. Współadministratorami danych osobowych są:

1. LELLEK sp. z o.o. ul. Opolska 2c 45-960 Opole,
2. LELLEK Gliwice sp. z o.o. ul. Portowa 2 44-100 Gliwice,
3. LELLEK Koźle sp. z o.o. ul. B. Chrobrego 25 47-200 Kędzierzyn- Koźle,
4. LELLEK Katowice sp. z o.o. Oddział w Katowicach ul. T. Kościuszki 328 40-608 Katowice,
5. 3L.PL. z o.o. ul. Opolska 2c 45-960 Opole.

1. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@lellek.com.pl

2. Numer telefonu – Biuro Obsługi Klienta: 801 535 535.

3. Państwa dane osobowe przetwarzane będą w celu:

1. podniesienia bezpieczeństwa i rzetelności obsługi klienta,

2. przygotowania oferty;

3. weryfikacji możliwości zawarcia umowy,

4. realizacji usług,

5. obsługi zgłoszeń i udzielania odpowiedzi na zgłoszenia.

1. Odbiorcami Państwa danych osobowych będą:

1. wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa,

2. osoby upoważnione przez Administratora do przetwarzania danych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych,

3. podmioty, którym Administrator zleca wykonanie czynności, z którymi wiąże się konieczność przetwarzania danych (podmioty przetwarzające).

1. Państwa dane będą przechowywane przez Administratora przez okres nie dłuższy niż wymagają tego przepisy prawa lub do czasu cofnięcia wcześniej udzielonej przez Państwa zgody.

2. Posiadają Państwo prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo sprzeciwu, żądania zaprzestania przetwarzania i przenoszenia danych, jak również prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem

3. Mają Państwo prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (PUODO) w uzasadnionych przypadkach stwierdzenia przetwarzania Państwa danych niezgodnego z prawem.

4. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże Ich brak uniemożliwi realizację powyższych celów oraz kontakt z Państwem.

5. Dane udostępnione przez Państwa nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany i nie będą podlegały profilowaniu.

6. Administrator nie przekazuje danych osobowych do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej.

Cześć,w czym mogę Ci pomóc?