Wirtualna rzeczywistość a samochody

Jak technologia wpływa na przemysł samochodowy?

Strona główna - Posts tagged "vr"

WIRTUALNA RZECZYWISTOŚĆ W SALONACH SAMOCHODOWYCH

Potrafisz wyobrazić sobie, że wchodzisz do salonu samochodowego, ale zamiast wystawowych modeli salon pełen jest gogli VR?

W salonach sprzedaży Lellek nadal możesz oglądać samochody w świecie rzeczywistym. Niemniej jednak nowoczesna technologia nie jest nam obca!

VR – co to jest?

To nowoczesna technologia komputerowa tworząca trójwymiarowy obraz świata stworzonego przez komputer. Aby być obecnym w świecie VR, niezbędne są specjalnie stworzone do tego okulary.

 

Gogle VR większości na pewno kojarzą się z grami na konsolach i innych urządzeniach służących rozrywce, ale czy wiedziałeś, że wirtualna rzeczywistość ma również zastosowanie w przemyśle motoryzacyjnym?

Świetnym przykładem na to jest Skoda i jej Wirtualne Centrum Rozwoju.

Wirtualne Centrum Rozwoju

To wyjątkowe miejsce pracy ma na celu ułatwić bieżącą poprawę i kontrolę nad nowymi modelami podczas całego procesu ich tworzenia. Takie rozwiązanie ma pozytywny wpływ na bezpieczeństwo i funkcjonalność pojazdu. Pozwala programistom, inżynierom i kierownikom zapoznać się z pomysłami w realistyczny sposób.

Wirtualne Centrum Rozwoju składa się ze specjalnie przygotowanych pomieszczeń:

Na pierwszy rzut oka

Pierwsze z nich to duża sala urządzona w minimalistyczny sposób. Znajdują się w niej dwa ekrany 8 k oraz model imitujący prototyp samochodu. Pomieszczenie wyposażone jest w specjalne oświetlenie przypominające dowolne warunki pogodowe. Na tym etapie zapadają decyzje o finalnym kształcie nadwozia. Dzięki wykorzystaniu VR można porównywać ze sobą różne wersje wyposażenia, wykrywać konkretne wady i porównywać ich różne rozwiązania.

Wirtualna Jaskinia

Kolejne pomieszczenie, tak zwana wirtualna jaskinia skupia się na wnętrzu nowo projektowanego pojazdu. Badacze mają możliwość rozsiąść się w fotelach imitujących te samochodowe, a z pomocą gogli VR swobodnie rozglądają się po wnętrzu samochodu. Pozwala to ocenić ergonomie pojazdu, komfort, a nawet widoczność na drogę z miejsca kierowcy. Na tym etapie można również zajrzeć pod maskę samochodu, przyjrzeć się poszczególnym częścią, a także ocenić czy wszystkie niezbędne elementy mogą zostać zamontowane.

Wrażenia z jazdy

Następnym ciekawym zastosowaniem wirtualnej rzeczywistości jest zbadanie wrażeń z jazdy i bezpieczeństwa kierowcy.
Osoba, poddana takiemu badaniu odbywa symulację jazdy samochodem, podczas której dostaje różne zadania takie jak zmiana temperatury. Gogle, które badają ruch gałek ocznych, są w stanie ocenić jak dużo skupienia wymaga wykonanie konkretnych czynności od kierowcy. Oczywiście badanie ma na celu zmniejszyć odwracanie uwagi do minimum.

wirtualne centrum rozwoju

VR w motoryzacji – zalety

Wykorzystanie technologii VR w przemyśle motoryzacyjnym pozwala zatrzeć granice między tym, co rzeczywiste a tym, co jest dopiero w fazie planów. Wpływa pozytywnie zarówno na rozwój produktu, jak i oszczędność pieniędzy.

 • Czas produkcji samochodu może zostać skrócony nawet o 30% a ilość prototypów zmniejszona o połowę.
 • Wszelkie symulacje i testy jak badanie poziomu skupienia sprawiają, że nowe samochody są bezpieczniejsze niż kiedykolwiek.
 • Pozytywny wpływ wykorzystania technologii VR jest również zauważalny na etapie wdrażania nowych pracowników. Wirtualny proces szkolenia może zminimalizować wypadki przy pracy.

Poznaj nasze samochody, umów się na RZECZYWISTĄ jazdę próbną!

 

  Uzupełnij formularz kontaktowy i umów się na jazdę próbną!

  W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Państwa danych osobowych oraz o przysługujących Państwu prawach z tym związanych. .

  Pokaż porównanie (1/3)

  PORÓWNYWARKA JEST PEŁNA!

  W porównywarce mogą znajdować się jednocześnie trzy samochody.

  Wybierz samochód, który mamy zastąpić Audi Q7 45 TDI quattro.

  UDOSTĘPNIANIE

  Wybierz gdzie chcesz udostępnić ofertę.

  OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

  W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Państwa danych osobowych oraz o przysługujących Państwu prawach z tym związanych.

  1. Współadministratorami danych osobowych są:

  1. LELLEK sp. z o.o. ul. Opolska 2c 45-960 Opole,
  2. LELLEK Gliwice sp. z o.o. ul. Portowa 2 44-100 Gliwice,
  3. LELLEK Koźle sp. z o.o. ul. B. Chrobrego 25 47-200 Kędzierzyn- Koźle,
  4. LELLEK Katowice sp. z o.o. Oddział w Katowicach ul. T. Kościuszki 328 40-608 Katowice,
  5. 3L.PL. z o.o. ul. Opolska 2c 45-960 Opole.

  1. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@lellek.com.pl

  2. Numer telefonu – Biuro Obsługi Klienta: 801 535 535.

  3. Państwa dane osobowe przetwarzane będą w celu:

  1. podniesienia bezpieczeństwa i rzetelności obsługi klienta,

  2. przygotowania oferty;

  3. weryfikacji możliwości zawarcia umowy,

  4. realizacji usług,

  5. obsługi zgłoszeń i udzielania odpowiedzi na zgłoszenia.

  1. Odbiorcami Państwa danych osobowych będą:

  1. wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa,

  2. osoby upoważnione przez Administratora do przetwarzania danych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych,

  3. podmioty, którym Administrator zleca wykonanie czynności, z którymi wiąże się konieczność przetwarzania danych (podmioty przetwarzające).

  1. Państwa dane będą przechowywane przez Administratora przez okres nie dłuższy niż wymagają tego przepisy prawa lub do czasu cofnięcia wcześniej udzielonej przez Państwa zgody.

  2. Posiadają Państwo prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo sprzeciwu, żądania zaprzestania przetwarzania i przenoszenia danych, jak również prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem

  3. Mają Państwo prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (PUODO) w uzasadnionych przypadkach stwierdzenia przetwarzania Państwa danych niezgodnego z prawem.

  4. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże Ich brak uniemożliwi realizację powyższych celów oraz kontakt z Państwem.

  5. Dane udostępnione przez Państwa nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany i nie będą podlegały profilowaniu.

  6. Administrator nie przekazuje danych osobowych do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej.

  Cześć,w czym mogę Ci pomóc?