Nowa Škoda Kodiaq i Superb

z najwyższymi notami Euro NCAP.

Strona główna - Posts tagged "nowa skoda superb"

Bezpieczeństwo użytkowników jest dla marki Škoda najwyższym priorytetem. Škoda Kodiaq uzyskała 84% maksymalnej liczby punktów, a Škoda Superb 87% maksymalnej liczby punktów w niezależnym teście referencyjnym bezpieczeństwa zderzeniowego Euro NCAP.

Najwyższe noty Euro NACP dla Nowej Škody Kodiaq i Superb

Euro NCAP, czyli europejski program oceny nowych samochodów to niezależna organizacja ds. oceny bezpieczeństwa pojazdów. Powstała w 1997 roku, a jej celem było wykonywanie testów zderzeniowych, następnie ocena bezpieczeństwa biernego, czyli ochrony podczas wypadku. Podczas procesu testowane są różne scenariusze możliwych zdarzeń. Poza oceną uszkodzeń samochodu, sprawdzane jest także działanie poszczególnych systemów bezpieczeństwa. Dla jak najdokładniejszych wyników, do testowania używa się także specjalnych manekinów, dzięki którym eksperci są w stanie określić, jak ludzkie ciało będzie się zachowywało podczas wypadku.

Najlepsze wyniki w zakresie ochrony dorosłych i dzieci

Druga generacja Škody Kodiaq i czwarta generacja Škody Superb otrzymały pięć gwiazdek za ochronę dorosłych i dzieci. Kodiaq uzyskał 84% łącznej maksymalnej liczby punktów, zdobywając 89% za ochronę dorosłych pasażerów, 83% za ochronę dzieci, 82% za ochronę niechronionych użytkowników dróg i 78% za systemy wspomagania bezpieczeństwa. Superb uzyskał 87% łącznej maksymalnej liczby punktów, zdobywając 93% za ochronę dorosłych pasażerów, 87% za ochronę dzieci, 82% za ochronę niechronionych użytkowników dróg i 80% za systemy wspomagania bezpieczeństwa. Ocena ta plasuje Superba na drugim miejscu pod względem bezpieczeństwa w rankingach Euro NCAP 2024.

Wysoki poziom bezpieczeństwa biernego w obu modelach

Nadwozie obu modeli zostało zaprojektowane zgodnie z najnowszymi standardami i zawiera elementy ze stali formowanej na gorąco o wysokiej wytrzymałości. W razie wypadku pasażerów obu modeli chroni nie tylko sztywne nadwozie i obszerne strefy zgniotu, ale także nawet dziesięć poduszek powietrznych w Škodzie Superb i do dziewięciu poduszek powietrznych w Škodzie Kodiaq, w tym centralna poduszka powietrzna między przednimi siedzeniami w obu samochodach.

Kompleksowe systemy wspomagania poprawiają bezpieczeństwo

Nowoczesne systemy wspomagające w obu modelach w wielu sytuacjach ostrzegają kierowcę o potencjalnych kolizjach i aktywnie pomagają im zapobiegać lub minimalizować ich skutki. Należą do nich Front Assist z predykcyjną ochroną pieszych i rowerzystów, Side Assist z funkcją ostrzegania o ruchu drogowym z tyłu, a także asystent unikania kolizji, asystent skrętu, asystent skrzyżowania i ostrzeganie przed wysiadaniem. Travel Assist aktywnie wspiera kierowcę w sterowaniu pojazdem w kierunku wzdłużnym i poprzecznym i wraz z tempomatem adaptacyjnym (ACC) obejmuje także adaptacyjnego asystenta pasa ruchu z rozpoznawaniem robót drogowych, asystenta ochrony załogi, asystenta jazdy w korku i asystenta awaryjnego. Nowe nano czujniki radarowe umieszczone w prawym i lewym rogu przedniego zderzaka dodatkowo zwiększają skuteczność systemów wspomagających, takich jak Front Assist czy Crossroad Assist. Nano czujniki radarowe w tylnym zderzaku zwiększają zasięg Side Assist. Nowy asystent uwagi i senności monitoruje zachowanie kierowcy, ocenia jego potencjalny poziom zmęczenia i w razie potrzeby uruchamia ostrzeżenia wizualne i akustyczne w wirtualnym kokpicie.

  Uzupełnij formularz kontaktowy i umów się na jazdę próbną!

  W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Państwa danych osobowych oraz o przysługujących Państwu prawach z tym związanych. .

  Pokaż porównanie (1/3)

  PORÓWNYWARKA JEST PEŁNA!

  W porównywarce mogą znajdować się jednocześnie trzy samochody.

  Wybierz samochód, który mamy zastąpić Audi Q7 45 TDI quattro.

  UDOSTĘPNIANIE

  Wybierz gdzie chcesz udostępnić ofertę.

  OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

  W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Państwa danych osobowych oraz o przysługujących Państwu prawach z tym związanych.

  1. Współadministratorami danych osobowych są:

  1. LELLEK sp. z o.o. ul. Opolska 2c 45-960 Opole,
  2. LELLEK Gliwice sp. z o.o. ul. Portowa 2 44-100 Gliwice,
  3. LELLEK Koźle sp. z o.o. ul. B. Chrobrego 25 47-200 Kędzierzyn- Koźle,
  4. LELLEK Katowice sp. z o.o. Oddział w Katowicach ul. T. Kościuszki 328 40-608 Katowice,
  5. 3L.PL. z o.o. ul. Opolska 2c 45-960 Opole.

  1. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@lellek.com.pl

  2. Numer telefonu – Biuro Obsługi Klienta: 801 535 535.

  3. Państwa dane osobowe przetwarzane będą w celu:

  1. podniesienia bezpieczeństwa i rzetelności obsługi klienta,

  2. przygotowania oferty;

  3. weryfikacji możliwości zawarcia umowy,

  4. realizacji usług,

  5. obsługi zgłoszeń i udzielania odpowiedzi na zgłoszenia.

  1. Odbiorcami Państwa danych osobowych będą:

  1. wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa,

  2. osoby upoważnione przez Administratora do przetwarzania danych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych,

  3. podmioty, którym Administrator zleca wykonanie czynności, z którymi wiąże się konieczność przetwarzania danych (podmioty przetwarzające).

  1. Państwa dane będą przechowywane przez Administratora przez okres nie dłuższy niż wymagają tego przepisy prawa lub do czasu cofnięcia wcześniej udzielonej przez Państwa zgody.

  2. Posiadają Państwo prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo sprzeciwu, żądania zaprzestania przetwarzania i przenoszenia danych, jak również prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem

  3. Mają Państwo prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (PUODO) w uzasadnionych przypadkach stwierdzenia przetwarzania Państwa danych niezgodnego z prawem.

  4. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże Ich brak uniemożliwi realizację powyższych celów oraz kontakt z Państwem.

  5. Dane udostępnione przez Państwa nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany i nie będą podlegały profilowaniu.

  6. Administrator nie przekazuje danych osobowych do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej.

  Cześć,w czym mogę Ci pomóc?