Ładowanie samochodów elektrycznych w Polsce

CZYTAJ WIĘCEJ
Strona główna - Posts tagged "ładowarka"

Według najnowszych danych w naszym kraju zarejestrowanych jest ponad 33 tysiące w pełni elektrycznych samochodów.

Rok do roku występuje coraz większy wzrost w tym obszarze.
A co z infrastrukturą? Na tle Europy nie wyglądamy najgorzej.

Stacji do ładowania na chwilę obecną jest ponad 1700 i każdym kolejnym dniem powstają nowe. Coraz więcej deweloperów myśli o punktach ładowania przy stawianiu nowych osiedli. Pozwala to na swobodne poruszanie się, które wcale nie musi oznaczać podróży z „duszą na ramieniu” czy do jedziemy do celu.

Dodatkowo stopień ekologiczności EV w fazie eksploatacji zależy także od rodzaju źródła energii elektrycznej, służącej do ich ładowania. W naszym kraju zdecydowana większość energii jest generowana przez elektrownie węglowe. Nie oznacza to jednak, że samochody elektryczne mają być zasilane ze źródeł wykorzystujących paliwa kopalne. Czołowi operatorzy infrastruktury ładowania w Polsce wdrażają do swoich sieci ładowarki zasilane w 100% energią z OZE. Ładując pojazd elektryczny na takiej stacji mamy pewność, że akumulator zostanie naładowany energią ze źródeł odnawialnych, wytwarzanych zazwyczaj w elektrowniach wodnych i farmach wiatrowych. Co więcej, pojazdy elektryczne są wyposażane w technologię pozwalającą na tzw. inteligentne ładowanie. Dzięki systemom tego rodzaju możliwa jest dywersyfikacja źródeł energii służącej do zasilania pojazdu.

Zachęcamy gorąco do rozmów z naszymi Doradcami, którzy odpowiedzą na każde pytanie związane z obszarem elektormobilności.

Samochody w pełni elektryczne oraz hybrydy występują w każdej z naszych marek.

Pokaż porównanie (1/3)

PORÓWNYWARKA JEST PEŁNA!

W porównywarce mogą znajdować się jednocześnie trzy samochody.

Wybierz samochód, który mamy zastąpić Audi Q7 45 TDI quattro.

Porozmawiamy
na żywo?