Samochody elektryczne są bardziej awaryjne?

Zmierz się z mitem, że samochody elektryczne są bardziej awaryjne niż spalinowe.

Czytaj dalej
Strona główna - Posts tagged "elektryk"

Czy samochody elektryczne są bardziej awaryjne od spalinowych?

Samochody elektryczne w Polsce stale zyskują na popularności. Nieprzerwanie również wzbudzają wiele emocji, tych pozytywnych, jak i negatywnych. Samochody z napędem elektrycznym mają swoją rzeszę fanów, mają także sporą grupę sceptyków.

Z czego wynika ta niechęć?

Strach ma wielkie oczy…

Pojazdy zeroemisyjne to nadal świeży produkt na rynku, kojarzy nam się z czymś nieosiągalnym, nieznanym.

Na temat samochodów elektrycznych powstaje mnóstwo spekulacji i plotek, które są chętnie napędzane przez media.
Nie pozwól się zaślepić przez stereotypy. Spójrz na statystyki!

Czy samochody elektryczne są awaryjne?

Samochody elektryczne wykorzystują nowoczesną technologię, która nie jest tak dobrze znana, jak ta wykorzystywana w powszechnie znanych pojazdach spalinowych. Czy to jest przyczyną zwiększonej awaryjności?

Statystyki ADAC – renomowanej niemieckiej organizacji motoryzacyjnej, która bada awaryjność samochodów od ponad 40 lat. W badaniach z 2022 wzięto pod uwagę także awaryjność samochodów elektrycznych, wśród nich znalazł się między innymi model Volkswagen ID.3.

Jak wynika ze statystyk ADAC dostępnych na ich stronie internetowej, najczęstszym usterkom ulega akumulator, bo ponad 40% wszystkich interwencji dotyczyło właśnie tego elementu. Części takie jak silnik, instalacja elektryczna czy oświetlenie psują się z podobną częstotliwością w samochodach elektrycznych, jak i spalinowych.

Uśredniając wyniki tych badań, ADAC uznaje, że samochody elektryczne ulegają awariom stosunkowo rzadziej niż spalinowe.

Stały rozwój

Przy zestawieniu ze sobą spalinowych i elektrycznych pojazdów warto pamiętać, że te drugie to nadal nowy produkt na rynku. Jest stale poddawany testom i badaniom, a technologia w dalszym ciągu się rozwija. Biorąc pod uwagę te czynniki, można dojść do wniosku, że statystki bezpieczeństwa samochodów elektrycznych będą stale wzrastały na plus.

Co może się zepsuć w samochodzie elektrycznym?

Samochody elektryczne, pomimo że nowoczesne i innowacyjne w rzeczywistości są mniej podatne na usterki eksploatacyjne. Dzieje się tak dlatego, że posiadają mniej podzespołów, które mogą ulegać awariom, podczas użytkowania. (Obszarów potencjalnych problemów jest zaledwie 12.)
Dla przykładu; zużycie hamulców w samochodach elektrycznych jest znacznie mniejsze, gdyż rozpoczyna się zawsze z wykorzystaniem systemu rekuperacji, odzyskującego energię kinetyczną. Hamulce wykorzystywane są tak naprawdę w końcowej fazie lub przy gwałtownym hamowaniu.

Zadbaj o swój samochód elektryczny!

Przestrzegając tych zasad, zadbasz o swój samochód, co z pewnością wpłynie na jego mniejszą awaryjność w przyszłości.

 • Korzystaj z oryginalnych ładowarek i akcesoriów
 • Pamiętaj o systematycznych wizytach w serwisie – nasi serwisanci są przeszkoleni do napraw samochodów elektrycznych, a nasz serwis wyposażony w odpowiedni sprzęt.
 • Przestrzegaj instrukcji obsługi pojazdu – poznaj kompendium wiedzy o elektromobilności i dodatkowo rozwiej wątpliwości na temat elektryków.

  Uzupełnij formularz kontaktowy i umów się na jazdę próbną!

  W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Państwa danych osobowych oraz o przysługujących Państwu prawach z tym związanych. .

  Pokaż porównanie (1/3)

  PORÓWNYWARKA JEST PEŁNA!

  W porównywarce mogą znajdować się jednocześnie trzy samochody.

  Wybierz samochód, który mamy zastąpić Audi Q7 45 TDI quattro.

  UDOSTĘPNIANIE

  Wybierz gdzie chcesz udostępnić ofertę.

  OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

  W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Państwa danych osobowych oraz o przysługujących Państwu prawach z tym związanych.

  1. Współadministratorami danych osobowych są:

  1. LELLEK sp. z o.o. ul. Opolska 2c 45-960 Opole,
  2. LELLEK Gliwice sp. z o.o. ul. Portowa 2 44-100 Gliwice,
  3. LELLEK Koźle sp. z o.o. ul. B. Chrobrego 25 47-200 Kędzierzyn- Koźle,
  4. LELLEK Katowice sp. z o.o. Oddział w Katowicach ul. T. Kościuszki 328 40-608 Katowice,
  5. 3L.PL. z o.o. ul. Opolska 2c 45-960 Opole.

  1. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@lellek.com.pl

  2. Numer telefonu – Biuro Obsługi Klienta: 801 535 535.

  3. Państwa dane osobowe przetwarzane będą w celu:

  1. podniesienia bezpieczeństwa i rzetelności obsługi klienta,

  2. przygotowania oferty;

  3. weryfikacji możliwości zawarcia umowy,

  4. realizacji usług,

  5. obsługi zgłoszeń i udzielania odpowiedzi na zgłoszenia.

  1. Odbiorcami Państwa danych osobowych będą:

  1. wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa,

  2. osoby upoważnione przez Administratora do przetwarzania danych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych,

  3. podmioty, którym Administrator zleca wykonanie czynności, z którymi wiąże się konieczność przetwarzania danych (podmioty przetwarzające).

  1. Państwa dane będą przechowywane przez Administratora przez okres nie dłuższy niż wymagają tego przepisy prawa lub do czasu cofnięcia wcześniej udzielonej przez Państwa zgody.

  2. Posiadają Państwo prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo sprzeciwu, żądania zaprzestania przetwarzania i przenoszenia danych, jak również prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem

  3. Mają Państwo prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (PUODO) w uzasadnionych przypadkach stwierdzenia przetwarzania Państwa danych niezgodnego z prawem.

  4. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże Ich brak uniemożliwi realizację powyższych celów oraz kontakt z Państwem.

  5. Dane udostępnione przez Państwa nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany i nie będą podlegały profilowaniu.

  6. Administrator nie przekazuje danych osobowych do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej.

  Cześć,w czym mogę Ci pomóc?