Koniec okresu najmu?

Zobacz, co zrobić, by bez problemu zdać samochód poleasingowy.

Strona główna - Posts tagged "czyszczenie"

SAMOCHÓD GOTOWY DO ZWROTU

Właściwe użytkowanie, ale również odpowiednie przygotowanie samochodu, pozwoli uniknąć dodatkowych kosztów z tytułu ponadnormatywnych uszkodzeń w momencie jego zwrotu.

Co zrobić, kiedy kończy się okres najmu?

Datę zwrotu pojazdu użytkownik samochodu powinien ustalić z managerem floty dealera u którego wynajmował pojazd. Zwracany samochód należy przygotować do odbioru – umyć go i wysprzątać, aby umożliwić oględziny nadwozia. Wnętrze pojazdu powinno być czyste oraz wolne od trwałych i nieprzyjemnych zapachów (np. tytoń, zapachy odzwierzęce i organiczne).
Samochody nieprzygotowane do odbioru będą dokładnie opisywane po ich umyciu, a zanotowane wówczas uszkodzenia będą obciążały leasingobiorcę.
Podstawą kalkulacji kosztów uszkodzeń są katalogi producentów pojazdów.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym, niezależnym przewodnikiem zwrotu pojazdów PZWLP (stworzonym we współpracy z firmami Dekra Polska oraz SGS Polska). Zawarte w nim porady dotyczą  samochodów osobowych oraz aut dostawczych o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5t.

ZLEĆ NAM PRZYGOTOWANIE AUTA DO ZWROTU

Jako grupa LELLEK posiadamy ponad 30-letnie doświadczenie w sprzedaży, serwisowaniu i pielęgnacji samochodów. W LELLEK OPOLE pomożemy przygotować samochód do oględzin przed jego zwrotem do dealera. Kilka godzin naszej pracy pozwoli podnieść wartość samochodu oraz bezstresowo przejść procedurę oceny stanu auta.

Co zawiera usługa?

 • mycie nadwozia i podwozia
 • polerowanie karoserii i usuwanie drobnych rys
 • „odmładzanie” plastików wewnątrz auta
 • usuwanie drobnych uszkodzeń tapicerskich
 • ewentualna wymiana uszkodzonych elementów
 • doposażanie w uszkodzone/zagubione akcesoria będące na pierwotnym wyposażeniu auta
 • ozonowanie wnętrza

W skrócie: usuwamy wszystkie ponadnormatywne uszkodzenia.

Cena tej usługi zależy od zakresu działań i stanu auta. Dla samochodów z przebiegiem do 250 tys. km zwykle wystarczą 3 godziny pracy naszych fachowców, by samochód bez większych problemów przeszedł test rzeczoznawcy.

Abyśmy mogli wycenić usługę, potrzebne są oględziny pojazdu. Jesteśmy elastyczni: dostosujemy się do miejsca i terminu spotkania.
Skontaktuj się z nami, by umówić termin bezpłatnych i niezobowiązujących oględzin na terenie Opola i okolic.

 

 

  Masz pytanie? Napisz do nas.

  Administratorem danych osobowych jest Grupa Lellek z siedzibą w Opolu (45-960), przy ul. Opolskiej 2c, z którym można skontaktować się listownie pod wskazanym powyżej adresem lub elektronicznie za pośrednictwem skrzynki: iod@lellek.com.pl

  Dane osobowe będą przetwarzane w celu przesłania odpowiedzi na kierowane do nas pytania i co z tym związane utrzymania bieżącej korespondencji, jak również w celu ewentualnego nawiązania relacji biznesowych oraz wysyłki informacji handlowych. W związku z przetwarzaniem danych osobowych, przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienie sprzeciwu wobec przetwarzania, wycofania zgody oraz złożenia skargi do organu nadzorczego. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania danych osobowych.

  Pokaż porównanie (1/3)

  PORÓWNYWARKA JEST PEŁNA!

  W porównywarce mogą znajdować się jednocześnie trzy samochody.

  Wybierz samochód, który mamy zastąpić Audi Q7 45 TDI quattro.

  Porozmawiamy
  na żywo?