Każdy ruch jest lepszy niż żaden!
Jak wygląda majowa aktywność pracowników biorących udział w wyzwaniu? Poniżej zdradzamy szczegóły!
Minimalna dawka aktywności
WHO opublikowała wytyczne określające minimalną dawkę aktywności fizycznej przy podejmowaniu której można odczuć realne korzyści zdrowotne i istotnie ograniczyć zagrożenie wieloma chorobami.
W przypadku umiarkowanej aktywności fizycznej nie istnieje określona górna granica czasu jej podejmowania. Im więcej ruchu tym lepiej. Przyjmując, że tygodniowo podejmujemy aktywność na poziomie 300 minut to dziennie ruszamy się jedynie przez 50 min. Jest to niewielka ilość czasu w porównaniu z czasem jaki spędzamy siedząc. Długotrwałe siedzenie upośledza układ ruchu i pogłębia wady kręgosłupa. Co możemy zrobić? Jak najmniej siedzieć! A jeśli siedzimy dużo to zadbajmy również o to, by zwiększyć zakresu ruchu, wzmocnić mięśnie i rozluźnić ciało.
minimum aktywności w tygodniu
Okazuje się, że Polacy są jednymi z najmniej aktywnych fizycznie Europejczyków
w raporcie WHO/OECD 2022, aż 65% Polaków powiedziało, że w ogóle nie ćwiczy. Główna przyczyna to brak czasu. Za dużo pracujemy, za mało sypiamy, nie potrafimy odpoczywać i się regenerować. Pamiętajmy o tym, że każdy ruch jest lepszy niż żaden!
Sportowy duch #lellekteam
Na szczęście #lellekteam sport ma w DNA! Zaangażowanie i zdyscyplinowanie pracowników w wyzwaniu dla zdrowia jest imponujące. Pierwszy raz mamy taką dużą liczbę uczestników wyzwania – jest to ponad 150 osób. Wyniki w poszczególnych kategoriach są również mówą same za siebie: Dajcie czadu!
Rower – 7186 km
Spacerowanie – 2889 km
Bieganie – 1603 km
Pływanie – 200 km
Workout – 172,15 h
Pamiętajcie również o tym, że nic ponad swoją siłę. Dbajcie przy tym o siebie i nie nadwyrężajcie się! Cel charytatywny we współpracy z Fundacją LELLEK Pomaga jest piękny, to jasne, ale nasze zdrowie jest równie ważne 😊 Razem po zdrowie!
tyle nazbieraliśmy wspólnie złotówek!
Pamiętajmy o wspólnym celu
Wyzwanie sportowe do 31.05.2024 roku. Zapraszamy wszystkich do wspólnej aktywności oraz dbania o siebie. Pamiętajmy również o naszym celu charytatywnym i o tym, jak małymi krokami możemy wspierać nasze dzieci w rozwoju, komunikowaniu się i walce z przeciwnościami. Naszym celem jest pomoc dzieciom w kryzysie psychiatrycznym i zapewnienie im profesjonalnej opieki i wparcia terapeutycznego.
Dla przypomnienia artykuł na temat zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży oraz prezentacja dotycząca zdrowia.