O nas

Jesteśmy dumnym dealerem marek
Porsche, Audi, Volkswagen, ŠKODA, SEAT
i CUPRA w 7 miastach w Polsce. Wiemy jak
najlepiej zadbać o potrzeby Twojego
samochodu, a Tobie zapewnić
ekscytujące doświadczenia jazdy
najnowszymi modelami.

Więcej o nas

NASZE WARTOŚCI

PARTNERSTWO

JAKOŚĆ

ROZWÓJ

ODPOWIEDZIALNOŚĆ

GRUPA LELLEK

Sprzedaż i serwis samochodów to nasza główna misja, ale nie jedyna. Wyznaczamy ambitne cele, poszukujemy najlepszych opcji i niebanalnych rozwiązań.

Siła marki LELLEK tkwi w przywiązaniu do tradycji rodzinnych i etosu pracy.
Rodzina była i jest nieodzownym budulcem jej sukcesu. To wartość, która zobowiązuje.

Przekonaj się, dlaczego tak wiele osób każdego dnia powierza nam realizację swoich marzeń, polega na nas, staje się naszymi partnerami w biznesie i wieloletnimi przyjaciółmi.

Dołącz do nich.

Od wozu kowalskiego pod koniec XIX wieku do jednego z największych i znanych dealerów samochodowych w Polsce. Historia Grupy LELLEK to ponad 120 letnia tradycja, pasja do motoryzacji, siła rodziny i etos pracy.

NASZA HISTORIA

Kuźnia 1901

Kuźnia

Nawet najdalszą podróż zaczyna się od pierwszego kroku. W małej miejscowości Niewodniki pod Opolem, Grzegorz Lellek prowadzi kuźnię i warsztat ślusarski. Rozpoczyna się rodzinna motoryzacyjna tradycja, która trwa już ponad 120 lat. Grzegorz zaszczepia pasję i dryg do motoryzacji w swoim synu Konradzie.
Warsztat samochodowy w Żelaznej 1967

Reinhold Lellek prowadzi warsztat w Żelaznej

Reinhold Lellek, syn Konrada, prowadzi warsztat samochodowy w Żelaznej pod Opolem. Specjalizuje się w naprawie samochodów marki Volkswagen i Audi. Szkolenia specjalizacyjne odbywa w Wolfsburgu, kolebce marki Volkswagen w Niemczech.
Rodzina Lellek 1969

Synowie Krystian i Andrzej

Reinhold Lellek wraz ze swoją żoną Małgorzatą tworzą szczęśliwą rodzinę, wychowując synów Krystiana i Andrzeja. Wyjątkowa fachowość i solidność usług sprawia, że zakład i jego właściciel stają się sławni w całej okolicy, a mieszkańcy chcą naprawiać tutaj swoje pojazdy. Do Reinholda przyjeżdżają Klienci z Niemiec i innych krajów Europy Zachodniej.
1993

Zmiana pokolenia

Rozpoczynamy nowy etap działania rodzinnej firmy LELLEK. Krystian i Andrzej bazując na wieloletniej tradycji rodziny i wyrobionej marce, rozpoczynają rozmowy z przedstawicielami koncernu Volkswagen, stając się wkrótce jednym z największych sprzedawców tej marki w Polsce. Po śmierci Reinholda zakład z Żelaznej zostaje przeniesiony do Sławic, a pracownicy rozpoczną przygodę z ASO.

Pierwsza autoryzacja

Krystian i Andrzej Lellek, synowie Reinholda, otwierają swój pierwszy Autoryzowany Salon i Serwis Volkswagen i Audi w Sławicach. Taki salon jest w tym czasie (lata 90.) wyjątkowym miejscem na mapie Opolszczyzny, a nowy samochód jest często nieosiągalnym marzeniem wielu Polaków. Prawnukowie seniora rodu, który motoryzacyjną podróż rozpoczął od wozu kowalskiego, sprzedają swój pierwszy samochód - biały, trzydrzwiowy Volkswagen Golf. Samochód ten już zawsze pozostanie w ich wspomnieniach.

ŠKODA w Opolu

Do salonów i serwisów Audi i Volkswagena dołącza kolejna marka - czeska ŠKODA.

Na JAKOŚĆ stawiamy od początku

O jakości naszej pracy świadczą liczne dowody uznania ze strony dużej liczby zadowolonych Klientów oraz ze strony koncernu Volkswagen. Firma LELLEK otrzymała miedzy innymi nagrody dla Najlepszego Dealera Audi w roku 1996, firmy najlepiej sprzedającej samochody koncernu Volkswagen w Polsce w latach 1995, 1996, 1997.
1998

Znowu najlepsi w Polsce

Nasza stacja serwisowa zostaje uznana za najlepszą stację serwisową koncernu Volkswagen w Polsce oraz zostajemy wyróżnieni tytułem najbardziej prestiżowej stacji dealerskiej ŠKODY. To wielki sukces!
2005

ŠKODA w Gliwicach

Symbolicznie podbijamy Aglomerację Śląską. Salon ŠKODA w Gliwicach staje się częścią rodziny. Czeska marką rozpoczynamy budowę centrum motoryzacyjnego przy późniejszej drodze DTŚ.
2011

Trzyktrotne podium

W latach 2005, 2006, 2011 zajmujemy czołowe miejsca (TOP3) w teście tygodnika "AutoŚwiat" jako najlepszy salon samochodowy w Polsce.
Audi Katowice 2019

Audi Katowice dołącza do Grupy LELLEK

W lutym 2019 przejmujemy salon i pracowników Audi Katowice. To już trzecia nasza autoryzacja marki premium z Ingolstadt. Zarząd podejmuje decyzję o rozbudowie obiektu, plan ma zostać zrealizowany w 2022 roku.
Tarnowskie Góry 2021

Rodzina LELLEK się powiększa

Do salonów i serwisów Grupy LELLEK dołącza nowa lokalizacja - Tarnowskie Góry. Przejmujemy autoryzację ŠKODA i Volkswagen Samochody Osobowe (tylko serwis). Poza ww. działami, w nowej lokalizacji do dyspozycji Klientów pozostaje Dział samochodów używanych, Dział części i akcesoriów, Dział ubezpieczeń oraz Dział blacharsko-lakierniczy.
2022

9 miejsce w Polsce

Grupa LELLEK po raz kolejny plasuje się w czołówce Polskich dealerów pod względem samochodów nowych. Mimo trudnego czasu z niedoborem samochodów, dajemy radę!

PARTNERZY

Grupa LELLEK od lat współpracuje ze światowymi markami.

Pokaż porównanie (1/3)

PORÓWNYWARKA JEST PEŁNA!

W porównywarce mogą znajdować się jednocześnie trzy samochody.

Wybierz samochód, który mamy zastąpić Audi Q7 45 TDI quattro.

Porozmawiamy
na żywo?